Új hozzászólás Aktív témák

  • ABE

    őstag

    válasz OC #297 üzenetére

    A linkelt oldalon van egy magyarázó lista, a segítségével meg lehet nézni, hogy az adott firmware név mit takar.

    Az utolsó két firmware az S5620XXJC1 és az S5620XEJD1.

    S5620: a készülék típusa

    XX: Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom részére - de,en,es,fr,hu,it,nl,pt(cs,da,el,fi,no,pl,sl,sv,tr) nyelveket tartalmaz

    XE: Bulgaria, Estonia, Kazakhstan, Latvia, Lithuania, Russia, Ukraine számára - en,et,lt,lv,ru,uk(az,bg,de,fr,ka,kk,mk,ro,sr) nyelvekkel

    J: 2010
    C/D: március/április
    1: verziószám

    Tehát mindkettő tartalmaz magyar nyelvet, az XE és XX között tulajdonképpen az a különbség, hogy mely régiókba szállítják az adott szoftverrel a készüléket. Én az S5620XEJD1 verziót raktam fel, két apróságot vettem észre benne: a Palringo helyett egy azonos kezelőfelületű program, az uTalk jelent meg, ami alapból cirill betűs, de átállítható angolra. A másik dolog, hogy az XE-s firmware-ben nincs olyan beállítás az SMS-nél, hogy korlátozott karaktertámogatás, tehát nem vágja le automatikusan az ékezetes betűket. Ettől függetlenül természetesen választható benne magyar szövegbevitel is. Ha ezt a két apróságot el akarod kerülni, szerintem az S5620XXJC1 verziót próbáld ki.

    A frissítést egyébként elővigyázatosan kell végrehajtani, érdemes alaposan elolvasni az instrukciókat. A hálózatfüggő telefonokkal vigyázni kell, állítólag lehet probléma frissítésnél, bár nekem a pannonosra simán felment.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák