Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batmanéhes

    tag

    13,5 centivel normális ikeás bútorok alá nem fér be, innentől fail. ezt csak azért tudom, mert még a lapos rumbához is meg kellett ezt-azt emelni.

  • batmanéhes

    tag

    válasz hati #22 üzenetére

    nem feltétlen akad el a lábak közt, de heti egyszer személy szerint fel szoktam rakni a székeket és lesöpröm a lábak aljáról ami ráragadt.

    az ajtót tudja mozgatni, néha pont az a baj, hogy magára csukja és akkor nem mászik körbe a többi helységben. amúgy egész jól benyúlik alá a keféjével (rumba 620).

    pont ez a lényeg, hogy begyűjti a legokat, és a kis ládikából gyerekjáték kihalászni. nemtom láttál-e mondjuk hagyományos miele porzsákot, abból te nem szedsz ki semmit, ami belement.

    nálunk elég nehezek a körülmények, 80nm, óriás szőrű kinti benti kutya meg macska meg gyerekek meg hosszú haj, meg némileg cipős lakás. a szobák ajtajai nyitva, az összes padló síkban, küszöb gyak nincs, erre már a felújításkor figyeltünk. kábelek, gyerek ikeás szék, téphető szőnyeg valahová felrak. mikor család elmegy elindítom és kihúzom a dokk csatit. ezzel addig megy, amíg végül feladja. este összeszedjük, dobozka ürít, lego kihalász, heti egyszer szűrő kompresszorral kifúj.

    némi fegyelmet kíván, de ezen kívül nagyon jól helyettesíti a hagyományost.

  • batmanéhes

    tag

    válasz hati #32 üzenetére

    relatív mit nyersz vele. fentebb leírtam milyen körülmények közt működik, és ha havonta porszívózunk simával akkor sokat mondok. hozzáteszem, hogy akadálymentesítettünk, tehát nem kerüli ki a fél lakást csak mert nem fér be a szekrény alá, ez fontos.

    hogy mit szed fel a legegyszerűbb faék rumba, arra szokták mondani, hogy indítsd el simával porszívózás után. jogosan.

    ami szívóereje van, az a finom port, szőrt tökéletesen összeszedi, és ez a lényeg. a lakásban egész héten folyamatos tisztaság van, nem gyűlnek porcicák meg poratkák hétvégéig.

    a szőnyeg az mindenképpen nehéz ügy, szerintem simával se jó ötlet, ahol nagy a porterhelés. viszont azt is kevesebbszer kell, ha hét közben jár a gép.

    nem megy át a lego kockán, a hengerrel felsöpri a ládába. a nagy darabok (több kocka, ilyesmi) megakadhatnak a hengerek közt.

    [ Szerkesztve ]

  • batmanéhes

    tag

    válasz #40553216 #82 üzenetére

    főnök, engedd már el. mindenkit lenyűgöz a miele hepád, de aki nem klinikai allergiás annak nincs szüksége rá és ilyen terjedelemben már kicsit unalmas amit írsz. tegyük még hozzá, hogy a miele is hulladék már, nekem az s5-ről kopik a festék, alig lehet be-kikapcsolni és az oldalsó tartósínből ki-kiesik a cső. a szívóhatás baszkuráló toszt már leragasztottam panzertappel, mert konkrétan lötyögött. és ha ez lenne az egyetlen bajos miele itthon, akkor kivételnek mondanám. de nem az.

    múltkor a szalonban megrázogattam a robotjukat, hát maradjunk annyiban, hogy nem cserélném el a 620-as rumbára robosztusság alapján. meg más alapján se nagyon. egyszerű matekkal az is kiszámolható, hogy az ilyen lidar meg plafonfigyelő oszt-szoroz integrál gépek a számolgatásra fordítják az energiát, a kis szaros meg megy faltól falig, és végül - ki gondolná - pont ugyanúgy átmegy mindenhol x alkalommal. a sötétről ne is beszéljünk.

    egy szó mint száz: ha kevesebbszer kell porszívózni * egészséges emberek lakásában, akkor kiváltja. az eredményesség leginkább a bútorokon, lépcsőkön meg ellenséges tárgyakon múlik.

Új hozzászólás Aktív témák