Új hozzászólás Aktív témák

  • Lensver29

    csendes tag

    Bocs, de egy kicsit kritikus leszek, sajnos nem igazán azt a részletességet hozta a teszt, amilyennek lennie kéne.

    Hozzáteszem, gyakorlott felhasználó vagyok, bár inkább az Asus Transformer Prime-ot választottam, de volt a kezemben, ismerem a motyót, a következő dolgok nem engem érdekelnek, hanem esetleg azokat akik gondolkodnak egy ilyen beszerzésén.

    Kamera: először is szerintem nézz körül, hogy a legtöbb kamerát kapott tablet milyen "minőséget" nyújt és utána nevezd jelzésértékűnek a produktumot, ezek a képek teljesen vállalhatóak, főleg a fixfókuszos kategóriában, nagyjából az iphone 3G kamerájának szintjét hozzák, amiből példának okáért simán lehet nyomtatni 10x15-ös fényképet úgy, hogy senki se szúrja ki, mivel készült. Ráadásul egy 7 colos tablettel teljesen reális lehet a fotózás egyes jó értelemben vett elmebetegeknek, annyira azért nem drabális darab, sőt. Videónál pedig elég megnézni például ezt a felvételt, egy átlag családnak felvenni Pistike 5. születésnapját, nos erre bőven jó.

    Üzemidő? "1,5-2 nap üzemidő biztosra vehető" hát, ezt nagyjából a hajra lehet kenni. Anno a kínai dropad tabletem 3 órát bírt életben maradni webböngészés közben, de ha csak 3 óránként néztem rá a mailjeimre az is elment 3-4 napot. Szóval többet ér szerintem az olyan jellegű infó mint például ha max fényerőn 720p-s filmet játszunk akkor x óráig bírja.

    Zene, videólejátszó: szép és jó, hogy van albumborító, de szerintem az sem elhanyagolható, hogy milyen formátumokat játszik le gyárilag (hasonlóan a videóknál), lejátszási listázás van-e.

    Extra szoftverek három sorban. Egyszeri laikus például kérdezhetné: Mi a rák az az allshare, hö? Gameháb mi a gyíkra jó?

    Socialhubról egy szó sincs, social média kliensek mik lehetnek rajta? A mai facebook generációnál ezek elég lényeges kérdések.

    etc. etc. etc.

    Szóval ne haragudj, de én ezt egy kicsit olyan teszkó gazdaságos cikknek érzem, rövid összefoglaló, de semmiképp sem teszt vagy bemutató. Ebben a formában szinte elég a specifikációs oldalt megnézni, a többi rész érdemben nem sok információt ad a történethez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák