Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adam22

    csendes tag

    Üdvözletem T. Kollégák! :)

    Lassulás a téma, mas is tapasztalt ilyesmit mostanában?

    Esetleg frissítés okozhatja? Sajnos az utóbbi hetekben elkezdte az S7em is a korábbi Samsung telefonok: látványosan akad látszólag minden ok nélkül. A mai napon pl a böngészőből home gombbal való kilépés 3 másodpercig reakció nélkül maradt, majd nagynehezen akadozva behozta a főképernyőt.

    Semmi újat nem raktam ra, gyári cleaner lefuttatva, újraindítás is megvolt.

    Tudom nem mai a vas, de azért nem is gyenge ennyire.

    Valakinek valami ötlete esetleg, hogy mit lehetne ezzel kezdeni?

    1 éve se vettem újonnan, kolléganőmnek bevált, ezért nem vártam ki az S8 áresést, de őszintén mivel ezt az S3 S5 és S6 is eljátszotta (S3 legdurvább volt, a végén már telefonkönyv meg sms megnyitás 3-5 másodperc stb) így kezdem emiatt nagyon nem szeretni a Samsungot.

    És sajna van összehasonlítási alapom, a céges Honor8 kb ugyanolyan pörgősen került eladásra ahogy anno a dobozból kijött. Sok apróság miatt nem szerettem, de ezzel mindig maximálisan elégedett voltam, és ezek szerint van ahol nem ez nem törvényszerű.

    Szóval bármi ötletet szívesen vennék, mert előbb utóbb ezzel falhoz vágom :D

  • adam22

    csendes tag

    válasz davidovi #41134 üzenetére

    Igen, a térképnél kifejezetten vacak a helyzet. Igaz ez a Waze-ra is.   :(

    Ezt azért nagyjából elfogadtam mert nyilván ez a helymeghatározósdi leköt sok erőforrást (H8 mondjuk vígan vitte, de lapozzunk). A gondom igazából az ezen kívüli működéssel van, ahogy írtam is rányomok a hívás ikonra és 2-3 másodpercig nem történik semmi, majd azt hiszem, hogy nem érzékelte, de hirtelen előugrik mikor újra próbálkoznék.

    Meg ami még fura és idegesítő: developer modeban beállítottam, hogy látszódjon hogy hol és hogy érzékeli az érintő az érintéseket. Na az a szép még amikor ott a jel, hogy érintettem, de úgy csinál mintha nem történt volna semmi..  

    Lehet az én készülékem makkant csak meg, nem tudom. Csak valahogy mindig a Samsungokkal jártam így, pedig alapvetően szeretem ezt a márkát.

    Amúgy azt sem értem az érintőképernyő kézre hangolást miért kellett kiszedni az androidból.   :(

  • adam22

    csendes tag

    válasz oszi666 #41142 üzenetére

    Pont ugyanez a bajom, ezért is kezdtem úgy, hogy Samsung betegség kezd megint előjönni mert régen sem használtam máshogy őket és mindegyikkel ez volt.

    Valahogy mindig logikátlanul belassulnak, tényleg semmi extra app nincs nekem sem, netbankok, insta, fb, navi... szóval alapok. Nem játszom vele, nem extrázom ki mindenféle vacak skinnel stb. Azért ezeket már a Motorola Defym is eltekergette alap szinten és nem akart mindenáron meghalni.

    Igazából ezzel kezd nekem is megtelni a púpom, hogy tényleg évente újat kéne venni ahhoz, hogy a végén már ne úgy érezzem mintha egy apróra csomagolt C64-et használnék? :D

    Azért ennél van jobb helye a pénznek tényleg.

    Oké nem vagyok naiv nyilván ha mindenkinek jó lenne az 5 évvel ezelőtti telefon akkor ki venne újat ugyebár.. De azért ezek olyan vasak már alapból is, hogy egyszerűen nem szabadna alap dolgokkal kiakadnia mint a telefonkönyv előhívása vagy a home gomb megnyomása...

  • adam22

    csendes tag

    válasz kutyek #41150 üzenetére

    Na ez már érdekesebben és amúgy egészen reálisnak hangzik.

    Egy kicsit árnyalja a logikát, hogy az első telefonom hosszú ideje az S7 aminél akkora microsd kártyát használok, hogy a rendszeren kívül semmi sem a belsőre ment. A telefon 1 éves kb, tehát ha ennyi idő alatt ez a belső memo degradációja okoz gondot akkor az inkább alapvetően gyári hiba mintsem túlhasználat okozta.

    Lehet értelme ezzel megfuttatni szervizben a telefont amíg van gari?

    Valahogy nem látom magam előtt, hogy emiatt kicserélik az alaplapot, viszont én szívhatok bőven a FR miatti mentegetésekkel meg visszatelepítésekkel.

  • adam22

    csendes tag

    Sziasztok!

    Korábban már írtam hasonló posztot, hogy lassul baromira a telefon, de ezzel a koronával bonyolított világban épp nem a telefoncsere volt a legégetőbb gondom, de most futnék még egy utolsó kört hátha..

    Szóval kezd elviselhetetlen szintre lépni a dolog, kezdek gyanút fogni, hogy vagy a microSD kártyám vagy valami ahhoz köthető lehet a gond, ebben kérnék segítséget a profibbaktól..

    Most ott tartunk, hogyha megy például a waze meg egy bluetooth headset van párosítva (ezt a Motorla Defym is elbírta nagyjából...) akkor annyira lassan dob fel egy telefon ablakot ha hívnak, hogy 3-4 másodpercig játssza a zenét mire akadozva nagynehezen előkerül a hívás ablak.

    Ugyanez van ha megnyomom a home gombot, van hogy másodpercekig semmi nem történik és nagynehezen kullognak le az ablakok. Értem én, hogy már S100-nál járunk kb, és mit várok, de azért ezek nem akkora sztorik amit ne kéne elbírjon, korábban ráadásul biztos jobban bírta ugyanezt.

    A kártyával kapcsolatos gyanúm oka: sokszor egyszerűen írásvédetté válik a kártya, olvasni lehet róla, de képet vagy bármit rámenteni nem. Ezt akkor vettem észre először amikor vezetékkel akartam tölteni rá videókat, de nem engedte. Eleinte azt hittem, hogy ez is valami hülye android szabály vagy valami, hogy vezetékről nem engedi írni közvetlenül az SD kártyát, korábban volt valami hasonló más telefonnál, nem lógott ki a lóláb.

    Viszont telefonon belül sem sikerült másolni belsőről microsd-re, na akkor már büdös lett a dolog. Némi semmibevezető guglizást követően kipöccintettem a kártya tálcát, óvatosan kifújkáltam belül hátha valahogy poros lett vagy valami, visszadugtam, láss csodát írható.

    Pár hét múlva megint nem írható. Megint ki a kártya, vissza, most viszont nem írható egyből csak sokadik ki-be pakolás után.

    Mivel pár nagyobb appot (waze stb) oda irányítottam már azon gondolkozom, hogy lehet, hogy a kártya miatt akad a rendszer?

    A kártyát 1,5 éve vettem: Kingston Canvas React MicroSDXC 128GB A1 UHS-I V30

    Ez elvileg nem egy vacak darab ahogy utána olvasgatok, szóval ismét elbizonytalanodtam ez lehet-e az ok...

    Közben nyafog a rendszer, hogy tele a belső memória lassan, mert ugye a fotózáskor is ha épp írásvédett állapotban van a kártya nem szól csak automatikusan elkezd írni a belsőre, én meg pislogok x idő múlva, hogy miért nincs hely megint.. Vidám :)

    Mondjuk így se teljesen értem miért telik meg állandóan, mert oké van egy 9gb méretű DCIM könyvtár, de a kb 23gb rendelkezésre álló tárhelyen még ha 2-3 gigát használok sokat mondtam.

    Kolléganőm meg csak pislog, neki is S7 van de semmi ilyen gond még GPS közben sem.

    Szerintetek van értelme erre a helyzetre kb 10ért venni egy memóriakártyát amivel ha nem javul meg semmit nem tudok kezdeni mert kettő ugyebár minek? :)

    Amit még mindenképp megteszek, hogy a képeket a belsőről átpakolom az SD-re, és onnan meg visszarakom az appokat a belsőre hátha javul a helyzet, csak az a gond, hogy azzal kb meg is telik a belső tárhely kb, szóval nem tűnik egy hosszútávú megoldásnak mert nem véletlenül kerültek át az SD-re.

    Pedig nincs játék meg semmi extra, szokásos otp, böngésző, office, digi, telenor, vlc stb...

    Kicsit tanácstalan vagyok van e értelme ennyit vacakolni ezzel.. :F

    Tippeket és minden egyéb építőt köszönök, bocsi a terjedelmes poszt miatt, de legalább ritkán jövök erre, az is valami.. :D

  • adam22

    csendes tag

    válasz kutyek #41600 üzenetére

    Köszi a segítséget!

    Elkezdtem a leírtakat lezongorázni, egy a baj, hogy kb 11gb helyet foglalok ténylegesen a belsőn, mégis alig van hely rajta.

    Gyorsítótárak sem durvák.

    A teszthez persze most elég a DCIM átmozgatása, de hosszú távon nem tűnik megoldásnak, csak időnyerésnek.

    Létezik, hogy ennyi rendszerszemét felgyűlt 2 év alatt és nem látszik? Azért reálisan 5-6gb helynek kellene lenni szerintem, főleg úgy, hogy pár app eleve a kártyára van irányítva...

  • adam22

    csendes tag

    válasz kutyek #41602 üzenetére

    Na hát követtem a leírtakat, az appok nem voltak az SD-n, az egyel előtti telón volt így, erre rosszul emlékeztem.

    Nyaralás előtt lecuccoltam a belső tárhelyről amit lehet és kikaptam a kártyát.

    Eredmény: az általános működés valamivel jobb lett ez tény, de azért nem lett űrhajó. De a mai napon például waze mellett bejövő hívás megint tök lassan jelent meg, Bluetoothot közben próbáltam bekapcsolni, hát konkrétan letették amíg b*szakodtam a bekapcsolással és a már ismert eszköz párosításával :D

    Nyaraláskor is többször volt fényképezésnél gombnyomás után 2-3 másodperc lag után készítette el a képet, lehetett érezni, hogy nem a kamera vagy a fényviszonyok volt a gond, szimplán lagol a telefon. De itt is tény, hogy érezhetően kevesebbet csinálta mint amikor kártya van benne.

    Ha ez ez memória kártyával is bonyolítva van akkor olyan mint egy beakadt windows, de csak belsővel sem értem el túl nagy eredményt :(

    Van értelme szerintetek tovább menni?
    Ha igen merre?
    Gari azt hiszem már nincs.

  • adam22

    csendes tag

    válasz kutyek #41617 üzenetére

    Szuper :(

    Megnéztem, 2019 márciusban lett véve, kolléganőmé 3/4 évvel korábban és az jobban bírja mint az enyém pedig azon már kijelző is lett cserélve.

    De még ha csináltam volna valami érdemit vele még meg is érteném de így tök csalódás ha ennyi idő alatt megfárad egy S szériás Samsung.. :(

    Mondjuk nem ez az első eset csak ilyen rövid idő alatt még egyik sem csinálta.

    Köszi mindenkinek, gyúrok akkor a következőre, de meglepődnék ha az is Samsung lenne.

Új hozzászólás Aktív témák