Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kchris78

    veterán

    válasz DeathAdder #10558 üzenetére

    vegyél a kezedbe egy HTC Senstaion-t. Aztán azonnal válts Nótára, azonnal, nálam így történt amikor beszámították a boltban. Ugyanaz a ppi nagyságrendileg, de a kis betűknél (ahol nincs antialiasing) nem éreztem (nyilván nem fél méterről néztem) hogy látnám a diszkrét pixeleket, olyan érzés fogott el hogy valami kikapcsolhatatlan antialiasing/cleartype-hoz hasonló dolog lenne aktív... Rólam tudni kell hogy bizonyos betűméreteknél/fontoknál rühellem az antialiasingot (főleg a subpixeleset), MacOSX-et is addig túrtam amíg ki nem derítettem hogy lehet kikapcsolni bizonyos típusoknál és méret alatt. Ez szúrt szemet és jöttem rá hogy igazából mi okozza. Merthogy vannak olyan oprendszerek amik azokra a fontokra is aktiválják ezt amik _direkt_ úgy lettek megrajzolva hogy AA nélkül legyenek szépek/olvashatók (Pl Tahoma, Verdana), + idegesít hogy hiába fókuszálok akár 10cmről a kijelzőre, nem látom a szöveget élesen csak kicsit elmosódottan. Linuxomat is átkonfigoltam úgy hogy teljesen Wines fontkezelése legyen, nem bonyolult. Persze ha Zenbookot vettem volna 11"-on FullHD felbontással akkor nem érdekelne ez a kérdés de nem ez az eset úgyhogy evvan. Bő lére eresztettem de ezek az előzmények/mellékdolgok miatt láttam hogy a Nótával is valami gubanc van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák