Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • silentkiller

    senior tag

    válasz Lilifee #224 üzenetére

    Ok, röviden. Ami nekem fontos egy tabletnél: a hosszú távú használhatóság (összerakás minősége, felhasznált anyagok), az üzemidő és a kijelző minősége/képe, esetleg még a praktikum, a használhatóság.

    Tab S 10.5 LTE (2 év hivatalos Samsung Prémium garanciával)
    2x különböző helyről vásároltam, 2x különböző olyan eszközt amelyet előttem bontottak ki. Mindkettő 2-3 nap illetve 1 hét után recsegett/ropogott. Az egyiket elvittem a Samsung szervizbe, megcsinálták az egyik sarkát, erre föl még jobban elkezdett recsegni a másik sarka + összekarcolták a szétszerelésnél a kávát. Válasz: itt hagyja és újra megvizsgáljuk? Üzemidő nagyon jó volt de közel sem olyan jó, mint egy Note 10.1 2014-nek. A kijelzője viszont bitang szép volt.

    Tab S 8.4 LTE (2 év hivatalos Samsung Prémium garanciával)
    Bontatlant vettem + Book Cover. Nagyon-nagyon kézre állt és imádtam használni, már amikor tudtam mert nem bírtam Wifin (!) 15-18%/h alá szorítani a fogyasztását, bárhogy mókoltam. LTE-n ez még rosszabb eredményt hozott. 1 hét után kezdett alul, a töltőnél a hátlap majd a káva is erősen recsegni-ropogni. A kijelzője csodás, ugyan szép, mint a 10.5-é, nagyon-nagyon hiányzik az a méret és használhatóság Book Cover-rel.

    Sony Xperia Z3 LTE Tablet Compact (hivatalos Sony garanciával)
    A Tab S 8.4 LTE után vettem, elsősorban azért mert nagyon-nagyon jókat olvastam az üzemidőről és a méretéről. Tényleg igényes darab, nagyon jó kézben fogni, bár nálam pár nap után elkezdett ropogni az egybe hátlap de nem volt zavaró ha a gyári Sony Style Cover-rel használtam. Elképesztően jó az üzemideje, méretben is ok, szuper a 3GB RAM, viszont ha egyszer megkóstoltad a Samsung kijelző felbontását és minőségét, úgy a Sony full HD Bravia képe már nem fog "kielégíteni", bármennyire is jól van optimalizálva a rendszer. Jó kis szerkezet de nem váltja ki azt, amit a Tab S 8.4 LTE, hogy mindig a kezedbe vedd és használd. Ár érték arányban jóval rosszabb volt, mint bármelyik Samsung.

    Végül, de nem utolsó sorban, újra Samsung Note 10.1 2014 LTE (2 év forgalmazói garancia, ebből 1 évet sikerült regisztrálni a magyar Samsungnál)
    Méret ok, de úgy sem készült ennél kisebb (csak a TabPro 8.4 LTE de az most annyiba van, mint egy Tab S 8.4 LTE és az üzemideje sem sokkal-sokkal jobb). Az összeépítés minősége jobb, mint bármelyik eddigié, nem ropog (előtte 1 évig egy korábbi Note 10.1 2014 LTE-t használtam), nem csavarodik, a kijelző felbontás pariban van a mostani Tab S-ekkel, mivel csak Quadcore-os, nem fogyaszt, mint őrült, az aku is 5%-kal nagyobb. Ja, mondjuk van S Pen is de nekem ez nem dealbreaker a többivel szemben. Egy hátránya van: az LTE verziót nem tudod hivatalos Samsung Magyarország forrásból beszerezni, így nem lehet Samsung Prémium Garit rá venni... sőt, egyáltalán nem lehet már hivatalos forrásból beszerezni csak másodkézből, leharcoltakat.

    ∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

Új hozzászólás Aktív témák