Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz dabadab #79 üzenetére

    "Azért egy kicsit számít."

    Egy késsel kicsit hatékonyabban meg lehet ezeket is oldani. A puska tussal több sérülést okozott volna a videóban szereplő ember... Sarkított példa és olvasatomban igen rossz.

    "De azért nem teljesen elképzelhetetlen az sem, hogy a fegyverhezjutás könnyűsége és a regisztrálatlan lőfegyverek száma között van némi összefüggés."

    Persze hogy van a kettő között kapcsolat. Viszont jól látható módon a gyakorlatilag totális tiltás se redukálja a regisztrálatlan fegyverek számát nullára. Sőt.

    "Kétlem, hogy ekkora lenne."

    Közel 10 éves összegzés ha jó látom.

    Értem én hogy mit szeretnél mondani, én is ismerek pl ilyeneket, ahol a defensive use mező jellemzően az accidental shooting alatt marad minden esetben.

    A téma roppant kényes, mert bár leírható pusztán számokkal is, jellemzően inkább a kiragadott példák szintjén marad a vita, és a statisztikákat minden média és forrás annak megfelelően próbálja kozmetikázni vagy szűrni ahogy az érdekeinek megfelel, épp a fegyverek mellett vagy ellen akar érvelni.

    Mindkettő teljesen jogos álláspont, viszont olvasatomban európában is van épp elég fegyver, késsel is megölnek az utcán ha épp olyat akarnak, ha meg lövöldözni kell és tömegeket kivégezni kvázi azt itt is pont úgy meg tudták eddig is oldani a mentálisan instabil emberek. Sajnos.

Új hozzászólás Aktív témák