Keresés

Aktív témák

  • AxBattler

    félisten

    válasz Noukoum #41 üzenetére

    De óriási a relevanciája, mert a szokások és a gondolkodás csak nagyon lassan változik. Ráadásul nem is a hadigazdaságra gondoltam, ott lényegében teljesen az állam kezelt mindent. Én sokkal korábbról beszélek, középkorra tessék gondolni.

    Értem. Szerintem ezt inkább beszéld át (más)valakivel, aki szintén érzi magán az említett korok szelét, nekem az átkosból kb. csak a mogyis/pufis csokik, meg a "Ruszkik haza!" plakátok maradtak meg, meg a helyi gazdaság gyümölcsszörpjei (logójukat nagyapám tervezte), ennyi bőven elég. Nagymamám pl. inkább el akarja felejteni már (a 'csába) a múlt évszázad jelentős részét, és inkább szeretne a jelenben élni, a jövőbe tekinteni. Aki átélte, aszerint a f* sem akar a kitelepítések, komenizmus, stb. korszellemében, viszonyrendszerében, gondolati keretei és gazdasági vívmányai között ragadni.
    Mármint akinek még megvan a józan ítélőképessége.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Aktív témák