Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz MasterDeeJay #37 üzenetére

    mondanám, hogy igen, de.... ez a forrasztottság eleve elég irritáló jelenség :(
    mert mennyi legyen?

    ma TUTIRA 8 gigát kapnál, hogy pár év mulva mindenképp cserélned kelljen - basszus, már a 4xxx-es ryzenek mellé is kb csak ez járt, miközben szinte évvel korábban lányomnak 2x8@2666mhz lett a 3500U alatt a notijában, mert nyilván az teszi először (a 8G) használhatatlanná a mai ssd-s, elég erős cpu/gpu-s gépeket.... (mert mimás? oké, még el is romolhat :) de kb ennyi...)

    intelnél csak cache volt, végképp nem tudom az mire elég a mai játékok alatt (és mennyi meddig lenne elég?)

    szal, igen, ha a RAM olcsó lenne (mint egyszer, régen), és túlbiztosítanák a mennyiségét a gyártók, akkor igen, de itt brutális az érdekellentét :)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • Petykemano

    veterán

    válasz MasterDeeJay #42 üzenetére

    Mindenki, aki apuban gondolkodik, erről álmodik 4-5 éve.
    Egy olyan apu-ról, ami kellően erős IGP-t tartalmaz, mégse diszkrét.

    De szerintem ez a senkiföldje.
    Irodai célból olyan gépekre van igény, ami tud képet adni, de annál erősebb IGP pont nem kell
    És olyan gépre, ami ugyan erős IGP-vel rendelkezik de alacsony fogyasztású, budget gaming notikhoz. Itt meg a HBM2 lóg ki.
    És olyanra, ahol kell az erős gpu, de ott már az OEM inkább maga válogatná az alkatrészt.

    Szerintem ez a HBM2 csak akkor fog megvalósulni, ha a CPU konkrétan hasznát veszi a nagy sávszélességnek. Mivel ilyenek készülnek szerverekbe a következő években, ezért persze nem reménytelen.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák