Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacces

    őstag

    Nekem másfél éve is felajánlotta a Win7 a böngésző választott. És én kifejezettem örültem neki. Bár én az IE9-et is szeretem használni (kell a kaland a gép előtt).

    Szerintem az legyen a kisebb probléma, hogy a MS nem tartotta be, amit a szerződésben leírt és most neki megy az EU. Ez inkább csak elvi kérdés. Ha egy amcsi cégnek enged (magyarul nem várja el tőle, hogy betartja a szerződést, akkor a többi minek tegye?)

    Örüljünk annak, hogy szerintem a nyugati társadalmak közül, az EU még normálisabb, mint a többi. Európában még mindig jobban van védve a felhasználó, mint az USA-ban, Ausztráliába etc. (lásd ACTA egyezmény).

    Szerintem meg az informatikai társadalom (rendszergazdák, programozók) rosszabb, mint a vallás, itt annyi szekta van, hogy hihetetlen (fúj windows, fúj ubuntu, fúj opensuse, fúj gnome-shell, fúj unity, fúj Need for Speed stb.)

    Most ezzel lehetne vitatkozni, hogy jó-e ez a böngésző választó vagy nem? Nekem nem. De apámnak viszont igen, aki hetente ül le 1-szer a géphez, és ECDL tanfolyamon is mindig mutatták neki, hogy jó lesz az IE is, vagy Firefox... Ő neki csak egy böngésző kell, a többi aztán hidegen hagyja. Sokszor elfelejtik, hogy a sz.gép olyan, mint az autó, sok odafigyelést igényel...

    Az MS-nek meg jobb marketing kellene az IE-re. Az IE10-nek olyan felhasználót védő biztonsági cucca is volt/lesz, ami a többinek nem. (nevét nem tudom, de a lényeg, hogy a w3c alapítvány is berágott az MS-re, mert szerintük "káros az internetre", hogy nem lehet a felhasználókat nyomon követni. Magyarul belerakott egy olyan védelmet az IE-be, ami eddig a leghatékonyabban tudja biztosítani a privát böngészést)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák