Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Cifu #1 üzenetére

    Az még hagyján, de az ASUS Xonar hangkártyák ráadásul (immár, egy ideje a gyártó által elismerten) a piacon kapható Ryzen alaplapok zömében egészen egyszerűen nem működnek. BSOD-ot, véletlenszerű újraindulásokat generálnak....

    A vonatkozó fórumokon meglehetősen rezignáltan vették ezt tudomásul; nem érezni, hogy kifejezetten zavarná őket a dolog, és azon dolgozzanak, hogy mihamarabb elhárítsák a problémát.

    Oda jutottunk, hogy aki a consumer piacon szeretne manapság egy minőségi, profi(bb) hangkártyát vásárolni, azelőtt nem sok opció áll. :(

    (Van még egy kanadai és egy kínai alternatíva, amelyek esetében a Win10 támogatás hiánya, és a borzalmas, semmirekellő support említhető jellemzőként... "Tessék választani!")

    "Aquila non captat muscas."

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Cifu #21 üzenetére

    utobbi par evben kb az osszes erosito tud legalabb HDMI2.0at. ARC / eARC jo ha van, de ha nincs akkor is szokott lenni minimum egy digitalis kimenet a TVn, nagyon beleposzintnel / regebbi modelleknel meg amugy is egyszerubb venni pl egy chromecastot.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Cifu #40 üzenetére

    Erősítőn keresztül FHD illetve 4K passthrough lehetséges fix 60 Hz-en, WQHD felbontás és változó frissítés, 144 Hz viszont nincs. De ha lenne se fogadna ilyen jelet HDMI-n a monitorom, illetve a G-Sync eleve nem működik HDMI-n. Így az esetemben kb. minden. :)

    Nekem handshake problémáim is voltak, ezért se szeretném a videót erősítőn átvinni. Ettől függetlenül egy VGA > HDMI 2.1-es erősítő > HDMI VRR-t támogató monitor talán még alternatíva lehet.

    Majd valamikor meglátjuk. A koronavírus egyelőre megoldotta, hogy ne ezek legyenek a legnagyobb problémáim. :D

    [ Szerkesztve ]

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Cifu #38 üzenetére

    hat, en utolso akcioban 450 euroert vettem lassan negy eve egy akkori kozepkategorias Yamahat (rx-a840), az tudja. osszehasonlitaskepp a csucs pcs hangkartyak (dacamp lehet jobb szo) is valahol ekorul mentek.

    a sony str-dn1080 mostanaban akcioban megall 400 eurobol, az azon kivul, hogy csak hdmi 2.0bt tud kb tenyleg mindenre eleg lesz jopar evig.

    hdmi 2.1es erosito az mar neccesebb, a yamahabol az rx-a880 utodja lesz kb a belepo ami tudni fogja, az 1300 euro korul lesz ha nem emelnek arat. igaz hdmi 2.1 az jelenleg kb friss oledeknel szempont, ugy meg lehet egyszerubb siman optikain kikuldeni a jelet a TVrol.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Piftuka

    veterán

    válasz Cifu #37 üzenetére

    "Felvásárolják a tehetséges, de pénzügyileg nem túl stabil konkurenciát (Ensoniq, Aureal), majd szépen elkaszálják őket (a már kiadott termékekre persze nem adnak támogatást, holott azért is ők feleltek volna)."

    Persze, tudom én.

    De most itt az "E-Mu" cégről volt szó, és az még az ő tulajdonlásuk alatt is viszonylag sokáig létezett. Más kérdés, hogy velük kapcsolatban is elbaltáztak, amit csak tudtak. De ott egyértelmű, hogy a cél nem a "tönkretétel" volt.

    Hasonlóan vélekedem a Cambridge Soundworks felvásárlásáról is. A Creative a saját hangfalszettjeinél nagyon sokat profitált a technológiából, és szerintem vitán felül áll, hogy a DTT sorozat, majd a MegaWorks sorozat több darabja egészen parádés, kiváló hangfalszett volt, messze a kategóriáján felüli minőségben.

    Én éppen emiatt vagyok gondban a DTT2500-ammal. Nem nagyon tudnék ilyen hangminőségű szettet olcsón megvásárolni napjaink kínálatából. Ezért is ragaszkodom hozzá. Csak hát az a fránya Coax kimenet... :(

    Egyébként én sajnálom azt is, hogy az EAX megszűnt a modern Windows operációs rendszerek alatt!

    Éppen a fent említett szettel, az azt támogató játékokkal egészen elképesztő élményt produkált. Én kedveltem.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák