Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Namelesske

    addikt

    Ajjj fejezzétek már be ezt a tapis nem tapis fuj tabletnemkellpcre hülyeséget.

    Nem tudom, miért nem lehet megérteni, hogy egy registry kulcs módosítása után a Windows 8 is ugyan olyan lesz mint a Windows 7. Simán le lehet kapcsolni a Metro felületet. A motorháztető alatt, pedig olyan változások lesznek, ami miatt simán megéri váltani, jobban kihasználja a gépet, mint eddig bármelyik Windows kiadás.

    Már előre látom, hogy lesznek olyanok is akik amiatt sírnak, hogy minek van benne a Metro, foglalja a helyet a drága 20 terrás vinyón és nem fér el. Meg miért nem lehet kiválasztani mit akarok telepíteni. A szokásos magyar sg.hu flamelős közhelyek... alig várom. Ott lesz majd a Windows 8 SDK csinálj magadnak kiadást.

    Nem úgy kell gondolkodni, hogy a megjelenése első napján az emberek 90%-ka vált Windows 8-ra. A Windows 7 is két év alatt jutott ide. Még mindig vannak akik XP-t meg Vistát használnak. Most ők az elsődleges célpontok nem azok akik most váltottak 7 re.

    Mi a Windows 8? Disznók elé vetett gyöngy. Pont olyan maradiak a Userek mint a Vista idején voltak. Ha megbukik szerencsére nem a magyar felhasználók miatt fog megbukni. Úgyse veszi senki boltban. Max előtelepítve. (Tisztelet a kivételnek)

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz FTeR #45 üzenetére

    Én is így vagyok vele, bőven megéri az instant boot miatt, meg stb. Csak attól tartok, hogy letított metroval lasabb lesz a Windows 8, mert most úgy működik, hogy nem tölti be az asztalt amikor indítod, csak amikor kell. Akkor meg mindig be kell majd tölteni. Szóval nem lesz annyira instant, amikor asztali rendszerre lakod be.

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz Gergosz2 #41 üzenetére

    Windows 3.1 - Őskövület

    Windows 95 - Forradalmasította a számítógép használatot, az újdonságaiból még ma is profitálunk, és bármelyik mai felhasználó pontosan tudná használni. Úgyhogy minden volt csak nem szar.

    Windows 98 - Nem hozott olyan radikális változásokat, körülbelül annyit tudott, hogy naprakészre hozták a hardver támogatást, meg alapból tartalmazta az IE-t meg a DX-et. Nem volt a legjobb rendszer.

    Windows Me: Sokkal radikálisabb változások a Windows 95-höz képest. Rendszer visszaállítás, kategória nézet a vezérlőpulton, komoly multimédiás képességek, továbbfejlesztett intéző. Én szerettem sokáig használtam hiba nélkül, mások szerint ez az első igazi bukás.

    Windows 2000 (NT4) Otthoni használatra nem igazán volt alkalmas, és a sok mai is szeretett szolgáltatással rendelkezett. Véleményem szerint ott hibázták el a Windows ME-t hogy nem a Windows 2000 alapjaira épült, hanem 9X-re. Egyész jó volt a 98-hoz képest.

    Windows XP: Kb a Windows 2000 és az ME egybeforrásaként fogható fel. Egy új felülettel megfűszerezve. Megjelenésekor olyan hibákkal küzdött, hogy a Microsoft végét kiabálták egyes oldalak. Minden tekintetben rossza volt a helyzet mint anno a Vistánál. SP1 ig szinte használhatatlan volt. Sokan mindenidők legrosszabb rendszerének kiáltották ki megjelenésekor.

    Windows Vista: Sokkal jobb volt, mint amilyennek a közvélemény beállította. Sokkal modernebb, és biztonságosabb mint a korábbi verziók. Egyetlen hátránya a magas gépigény, és a hardvergyártók és programozók hozzá nem értése és lustasága volt, hogy nem tartották magukat ahhoz, hogy felhasználói módban is lehet programokat futtatni, nem szükséges mindenhez rendszergazda jog. Az UAC megpróbálta kezelni a helyzetet, hogy egyszerre legyen biztonságos és helyes a program működése, de sok régi programnál nem jött össze. Az első és második SP után nagyon jó rendszerré vált. (ezt elfelejtik megemlíteni)

    Windows 7: Aki használt már Vistát, az tudja hogy nem sokkal jobb az új rendszer. Pont ott nyúltak hozzá, ahol kell, és egyből meglett a siker. Valamivel okosabb a felület működése, és látszólag kevesebb erőforrást használ. Nem olyan forradalmian jó, ahogy azt sokan mondják, egyszerűen ilyennek kellene lenni egy normális Windows kiadásnak. Jó kiadás lett, de nem hibátlan. A megjelenése óta majdnem annyi frissítés érkezett hozzá min a Windows XP SP3-hoz. (nem a biztonsági frissítésekre gondolok)

    Windows 8: Egy Developer Previewről nem tudok mit mondani. Majd az RC-t meglátjuk.

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz FTeR #65 üzenetére

    Ezzel csak elodázták a dolgokat, és az XP váltáskor voltak hibák. :D De annyira utáltam hogy 9X az alapja, mert annyira frankó rendszer volt akkoriban nekem nagyon bejöttek az újítások.

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz joysefke #70 üzenetére

    Egyébként nekem is olyan volt az XP váltás mint neked. Amikor megláttam a Luna felületet azt hittem seggre ülök. Emlékszem tátottam a számat, én is jóval a megjelenése után jutottam hozzá már kint volt az SP1 sőt már az SP2 is úton volt. Ultra modern rendszernek tűnt akkoriban.

    Emlékszem amikor felraktam a Vista Beta 2-őt ez a WOW megismétlődött. Emlékszem játszottam az Aeroval és nem bírtam felfogni hogyan képes ennyire simán működni, se egy akadás semmi.

    (#73) Arena87 :

    Azért vagyunk, meg azért csinálunk ilyen oldalakat, hogy megtudják. Sőt meg is írjuk nekik előre az ilyen dolgokat és neki csak egy kattintásba telik. Egy idő után akiben van egy kis érzék már maga fogja tudni módosítani az ilyen értékeket egy kis keresés után. Viszont vannak és lesznek is olyanok akiknek ez gondot fog okozni, az valószínűleg még mindig XP-t használ.

    (#77) ftc:

    Nekem is az jut eszembe. Abban jelent meg először hogy a mostani Windows-okhoz hasonlóan a Windows mappában volt a telepítő tartalma amiből vissza tudta tenni a sérült, vagy kicserélődött fájlokat. A legnagyobb hülyeség után is csak annyi volt a dolgom, hogy a Windows mappában megkeresem a telepítőt és elindítom. 45 perc múlva már volt egy újratelepített rendszerem, és minden beállítás megmaradt ott ahol hagytam. Sokszor kihúzott a sz@rbol.

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz #40553216 #83 üzenetére

    :K Részben egyet értek veled, viszont nem csak a többmagos processzorok miatt ejtették a longhornt.

    Az internettel kapcsolatban szerintem arra gondolt, hogy akkoriban kezdett eljutni a háztatásokba vállalható formában, nem csak betrágyázósan.

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz LonGleY #93 üzenetére

    Ugye te is tudod, hogy ebben a felsorolásban amit írtál inkább féligazságok vannak. A Windows 7 és a Windows 8 is kompatibilitási okokból kapta a 6.1 és 6.2 verzió számot. Sok program kapásból nem indulna el ha nem azt a kernel verziót látná amit szeretne. Drivereknél fokozottan igaz ez.

    Szerinted az otthoni gépek között ki engedhetett meg magának egy PowerPC Mac-et? Ma sem nagyon engedheti meg magának az ember az Apple számítógépeit. Ráadásul pont a csőd szélén volt a híres almás vállat akkoriban, még Windows 95 és Mac OS együttes futtatására is képes Mac-et is kiadtak, hogy próbálják lefedni a piacot. Hatalmas bukta volt az is, hiába volt forradalmi megoldás, hogy egy külön kártyán egy Intel Processzor van a gépben.

    Szóval az Apple nem forradalmasította az otthoni PC-ket a Microsoft meg igen. Fáj de ez van.

    Most látom hogy véletlenül NT4 et írtam a Windows 2000-hez, de nem nagyon vette észre senki. Szóval az az NT5.0 volt.

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz Depression #116 üzenetére

    Micsoda probléma. Majd lesz helyette más, ha nagyon ragaszkodsz hozzá. Valószínüleg annyira lesz kikapcsolva mint a Windws 7 ben a Dream Scene. Egy kis bűvészkedéssel vissza lehet majd tenni őket szerintem. Az IE10 miatt meg biztos lesz ami inkompatibilis hát ez van. Amúgy meg ugyan olyan lesz, mert ugye telepítés után a default asztalon nincsenek gadgetek. //Trollface

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz Depression #128 üzenetére

    Nem akarlak elkeseríteni, de már Windows Vista óta gyakorlatilag kukázva vannak. SŐT, nem rég jelentették be hogy vége a Gadgetek támogatásának és a Gallery sem elérető többet. Ez így van rendjén. Használj Yahoo Widgeteket, vagy valami mást.

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz #41018624 #134 üzenetére

    Az a 900mhz-s áram pazarlón te úgy sem fogsz váltani Windows 9-re mert:

    Addigra valamelyik szemetes alján lesz.
    Addigra már egy HTML5 Weboldalt sem fogsz tudni használni ezzel a procival gpu nélkül
    Azon a gépen gondolom az XP milyen csodálatosan áll fel, (3 perc?) azt nem nehéz lekörözni.
    Ugyan azon a procin és ugyan azon a ramon pattogósan? Mit szívsz? Adjá nekem is.
    Ha futni fognak a 10-15 éves programok? Még a 30 évesek is.

    Látom neked nem számít semmi olyan hogy biztonság, vagy ergonómia, sőt ahogy észre veszem te még rendes számítógépet sem próbáltál mert szerinted a te 900 mhzs géped pattogós. Majd ha elhalálozik úgy sem fogsz tudni XP-t használni ha csak nem valami használt gépet veszel helyette amire még van driver support. De majd jó szórakozást az SSD-hez meg mire belövöd egy új konfigon kb még a számológéphez is drivert kell majd raknod... Windows 7 meg out of box. :W

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

Új hozzászólás Aktív témák