Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Pug #6 üzenetére

    3-4%al van elmaradva kb. Ennyit hozhati is a SAM.

    6900XT lesz inkább izgi.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Yutani #541 üzenetére

    "kellene tudatosnak és következetesnek lenni"

    Nem érted. Aki ennyiért vesz annak nagyja tudatos. Nem számít neki. Ez pl jól látszik hogy 800-900Kért menő 3090eken. Mennyi +t ad a 3090 a ~400-440körül megkapható 3080hoz képest? 10%? Mégis elkapkodták.
    Nem számít a pénz. Az megvan "állami támogatásból". Nem számít, hogy csak +10%ot kap 400Kért.

    Aki meg bérből fizetésből él + családja van vár. Ha tudatos.

    más: Én elengedtem az egészet. 1070TIvel tolok heti 4-5h (munka+gyerek mellett több nem fér be) olyan címeket amik tűrhetően futnak. Ha lesz 649$os MSRP alapján 6800 XT = 250KFt. Lehet elgondolkodok rajta. De aztán a vége lehet, hogy egy konzol lesz. Új X vagy PS5 190KFtért. Itt a vége a PCs gamingnek. (Mennyibe kerül most egy 3080/6800XTs gaming PC? 700-800K+Monitor?) De ez messzire vezet és nagyon off.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz R3laX #554 üzenetére

    Erről a vicc jut eszembe hogy:

    Főnök egy AMG Mercivel jön munkába. Odamegy hozzá a Feri:
    - Azta, de frankó autó...
    Főni reagál:
    - Ha pedig keményen hajtasz, megteszel mindent azért, hogy te legyél a legjobb... akkor jövőre veszek magamnak mégegyet.
    :)

    Mondjuk az én kedvenceim az állami-EUs 70-90%os vagy akár a vissza nem térítendő támogatások. Nesze 80millió, hogy vegyél új gépet meg foglalkoztass 5embert 1évig. Persze ezek a dolgok csak a csokos tulajú vállalkozásoknak van.

    6900XT hány órától elérhető? Nem mindha érinte. :)

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz kolopele #570 üzenetére

    Mért ne fordult volna meg? De amíg szökőévente látok ilyet másik oldalt meg jön szembe a nav b*tja a minimálbérest, épphogy elmüködő cégeket de napi szinten jön szembe a "vissza nem támogatás", lölö, Tiborz... és minden prominens felvásárolt már mindent addig had legyen nekem is az a sztereotipiám mint az ország túlnyomó részének.

    Amúgy újabban félig meddig sajnálom ezt a megcsinálta magát réteget. Sokadik eset amikor hallom azt, hogy ismerős ősszerakott ésszel, erővel, szerencsével, rengeteg munkával.... egy sikeres jól menő céget (akár 2generáció alatt) elérnek egy bizonyos méretet és felhívják őket, hogy nem e szeretnék eladni a céget ennyiért. Amikor 2hónap alatt 7* borul be minden mert NAV ellenörzés, meg környezetvédelmi akármi, meg GDPR mind rájött, hogy el szeretné adni. De nagyon kemény lelkileg megélni, hogy amit 10-20év alatt vagy akár 2generáció alatt felépítettél, felépítettetek kicsavarták a kezedből. Azért csak félig meddig sajnálom ezt a réteget mert a nagyja már beállt narancsnak.

    De ez az egész téma sztem nem innen indult. Hanem, hogy 0perc alatt fogynak ki nemhogy a 3080 de a 3090 készletek is. És ezt (99%ban)nem azok veszik akik bérből fizuból élnek + családjuk van. Hanem akiknek nem számít a pénz. Mert nem számít nekik. ÉS ld a fenti sztereotipiát azért nem mert megkapták mint "állami vissza nem térítendő támogatás".

    A témát befekjeztem. És mindenkinek gratuálok aki egy 3090et úgy tudott megvenni család mellett, hogy azért így/úgy megdolgozott. A sztereotipiám viszont az ami volt. MOon a vásárlók 99% nem ez a kategória.

    @Gyuri27 Nekem még nem is ezzel a nagy arcal van a problémám. Hanem hogy családok élnek zizikből miközben mindkét szülő dolgozik. 7évesen a kislány most ment el először nyaralni egy hétre Balatonra. MIndkét szülő melózik. Másik: A tető ázik. Penész. Nincs pénzük megcsináltatni. Itt is mindkétt szülő melózik. Digitális oktatás. De nincs otthon egy noti sem. Nem telik rá. Miközben dolgoznak. Kifizetik az albit, kaját és 0an vannak. Ez kombinálva a mindent ellopunkkal ami engem zavar.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz kolopele #574 üzenetére

    privi lett mert ez itt baromi off. Lehet kéne egy takarítás is.

    szerk: megkértem

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák