Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • relixo

    tag

    Szuper jó meg minden, egy nem lesz kapható bányász véglények miatt... és kettő kár ,hogy köszönő viszonyban nincs az ár és érték aránya már megint ennél se!
    Főleg mire beérkezik ide a lehúzó, kapzsi országocskánkba -hogy szépen mondjam-... gondolom 400k alatt ez se lesz... :U :W

  • relixo

    tag

    válasz sakal83 #50 üzenetére

    És ne felejtsd el,hogy ez kb. 400k lesz majd itt (m)agyarországon... ahogy azt láthattuk az összes eddigi kártyánál kb. nálunk a legdrágább minden.EU-s viszonylatban is nem csak világszinten. Lásd amazon vagy newegg árakat és a jó magyar árukeresőt.
    Nem hiába na , jobban teljesítünk. -lopásba és lehúzásba-
    Rohadjanak meg a magyar cégek is,hogy micsoda pofátlan és indokolatlan árrést nyomnak rá a már amúgy is túlárazott cuccra.

    Érdemes lenne a versenyhivatalnak bemutatni vagy a fogyasztóvédelemnek ezt a külön rablást amit csinálnak a boltok itt nálunk.:U

    [ Szerkesztve ]

  • relixo

    tag

    válasz ttt1 #67 üzenetére

    Jó neked.... én sajnos kifutottam az időből nem tudtam elcsípni normálisabb áron egyet se, időközben meg gépcsere lett(10+ éves volt a régi rendszer) most meg kínlódok a régi gépből áthozott 1050 kártyával a vadi új gépbe az elmebeteg árak miatt! És valószínűleg még évekig ez lesz ahogy a történéseket látjuk... :U

    Kérdésedre nem tudok válaszolni,mert nyomdafestéket nem tűrő jelzőket tudnék csak aggatni az ilyen általad is említett boltokra. :K
    Mindenesetre mindent elárul a hazai boltokról és azok vezetőiről ez a dolog. Én kimondom amit más nem,mert nem szégyellem, tényleg azt kívánom az ilyen nyerészkedőknek,hogy hosszú szenvedés után kerüljenek át oda ahova valók a pokolba. ;] -káromkodni nem akartam de remélem jól érzékelhető hogy mit is érzek velük kapcsolatban-

    Írtam már többször de szánalmas,hogy ebbe a kis országba 300k felett van pl egy 3060 kártya....környező EU országokban lehet kapni 185k -tól egyes modelleket már. Hányás ami itt megy a magyar boltokba! Amerikaiak meg a scalperek miatt sírnak, hát nálunk megteszik a kedves boltos honfitársak 2x olyan pofátlanul amit azok. :((

  • relixo

    tag

    válasz sakal83 #90 üzenetére

    Látom érzékeny a téma... biztos boltos vagy. :P

    Na had ne fotózzam már be neked egyenként printscreen-l. google barátod keress rá ha nem hiszed el amit mondok.
    currys lánc (UK) : Gigabyte OC 3060Ti - 470 GBP (~200k Huf)
    caseking (DE): Gigabyte OC Eagle 3060 - 708EUR (~260k Huf)
    Spanyoloknál is érdemes megnézni 190k több féle 3060
    Stb..stb.. sorolhatnám.
    Lehet-e kapni? Ritkán de igen amikor jön a heti/havi drop éppen DE VAN és igen ezeken az árakon ez tény. Ahogy a newegg és amazon is pl.
    Ezek incl.VAT tehát tartalmazzák az ottani ÁFA mértékét, de tudod mit számoljuk rá még a jó magyar áfát ezekre külön azokon felül. Akkor is a legdrágább ár ~320k kéne legyen. Nálunk ezzel ellentétben 370k (a fent említett gigabyte 3060 pl).
    És ez ahogy most számoltam amúgy is túlzás mert már az eleve megnövelt árra szoroztunk rá mindent. Nehogy már elhidd azt,hogy a nagyker majd azon az áron veszi amit te gondolsz,hogy ők is 300k kapják...parasztvakítás a télapóba is hiszel?
    Szóval nagyon kérlek ne nevettesd már ki magad,hogy próbálod védeni itt a magyar lopó,csaló boltok árait! :U

    EVGA, gyárt magánvásárlóknak menj fel a reddit-re vagy az EVGA fórumba és nézzél körül mielőtt baromságokat írsz ismét és hazugságokkal próbálod alátámasztani amiket írsz. (google a barátod ismét de segítek kulcs szavak: evga eu queue)
    Úgyhogy ahogy te is írtad, erről ennyit. Vagy szerinted nyilván mindenki hazudik akkor ugye...;]

    [ Szerkesztve ]

  • relixo

    tag

    válasz aradebil2 #98 üzenetére

    Se iponon se alzan nincs olyan árba termék amit te mondasz...szerintem soha nem is volt,de mindegy is.
    Angliába élő rokonom megjelenés napján annyiért vette a 3060Ti-t amit fentebb írtam is.(csak személyesen vehette át és csak 1db-t lehetett venni)
    Ezen kívül a newegg,amazon,best buy, microcenter stb... boltokat nem véletlenül campelik a botok és az emberek F5 nyomogatással mert lehet kapni azokon az árakon amit ott látsz! Nyilván magyarként mi semmit nem érünk azzal, csak maga a tény a fontos,hogy ott tudják annyiért adni még ha el is fogy fél perc alatt. Nálunk meg mi megy? Vehetsz, fél milláért vagy 1 milláért más alternatíva nincs. Inkább nyomkodnám az F5-t én is próba szerencse alapon mint ez. ;]
    Nem nézegettem az Nvidiás vásárlós topicot de gyanítom,hogy a magyar boltok árai vannak alapul véve. Az meg elmebeteg hülyeség.

    [ Szerkesztve ]

  • relixo

    tag

    válasz sakal83 #102 üzenetére

    Akkor most válaszoltad meg magadnak ,hogy mennyiért kéne adniuk. Hiszen te magad állítod,hogy volt ennyiért.

    Így van közvetlen eladja bányász véglényeknek egyetértünk! :R

    Továbbra sem értem miért nem lehetne az egész bolygón bevett példa alapján nálunk is a kinti árakon adni -amik így is elszálltak- de neeem nálunk még ráraknak +150k vagy éppen +250k hasznot a magyarok. Érted már mi a bibi?
    (#101 írtam is, microcenter,newegg stb. vagy csak személyes példám anglia ahol lehetett kapni ééééérdekes módon boltba 200k áron 3060Ti-t és már az is túlárazott volt de nem 400k mint nálunk)

  • relixo

    tag

    válasz Pipó #106 üzenetére

    Az igen... :Y
    Óóó,hogy rohadjon le a keze a tagnak amikkel beszerezte a kártyákat.Gondolom felvásárolta mindet X áron és eladja + ~200k haszonnal. Ja és ennyiért már 6800-t is kapni boltba. :P
    De biztos veszik majd mint a cukrot a bányász nyomik. :C

    [ Szerkesztve ]

  • relixo

    tag

    válasz aradebil2 #110 üzenetére

    Szöveg értelmezési és mondat elemzési gondok...látom lejött a lényeg.
    Nem erről beszéltem és nem is ez volt a mondandó lényege ,hogy te mennyiért vetted.Amúgy meg ezzel is csak azt igazolod amit mondani akarok,hogy ennyiért kéne adniuk.

    De látom kell ,hogy simogassuk a buksidat. Ügyes voltál, debilke -nick neved becézése-, jól csináltad, nagyon jól jártál!
    Most fuss neki még 1x #94 ennek és próbáld felfogni mi is ott a mondanivaló...de várj tök mindegy , úgyse akarod megérteni. Továbbiakba részemről vége az OFF-nak, utolsó hsz.-m ezzel kapcs. neked.

    [ Szerkesztve ]

  • relixo

    tag

    válasz foox #184 üzenetére

    A minimális haszon az azt jelenti,hogy ugye beszerzitek max ~330k körül (így is sokat mondtam szerintem) és majd 450k áruljátok?(látjuk a magyar boltokat ahol a nyitó ár 660k volt :P )

    Hagyjuk már a mesét.... Na nem mintha 330k kéne egy ilyen mert teljesítménybe köze nincs az árához még azon az összegen se! :U Csak a parasztvakítást azt nem bírom, meg a hülyének nézést.

    [ Szerkesztve ]

  • relixo

    tag

    válasz foox #194 üzenetére

    Az ,hogy kinek mennyit ér meg a kártya nem akarom megmondani,de 250k felett mai viszonylatban is hülyeség venni ilyet pláne 2 ventis modelleket.-Ár/teljesítmény arány- Persze ha valaki akarja majd vegye 330ért, gyanítom nem ember hanem bányász véglény lesz az illető.
    Másik dolog az ár, nem mondom,hogy nem tartom lehetetlen dolognak. (Max. rossz helyről szerzed be, ahol 25 kézen átmegy és feltolják az árakat mire hozzád ér.)
    De bocsásd meg ha én ezt most nem fogom elhinni neked!
    Miért?
    USA - microcenter,bestbuy,adorama,newegg,amazon stb..stb..
    Legdrágább modell 850 USD(262k huf) volt, legolcsóbb modell 480 USD(148k huf)
    Na most gondolom te nem a legdrágább asus modellt fogod annyiért adni amit mondasz. Mert az lenne ÁFÁ-t rászámolva annyi. Az összes többi olcsóbb...jóval olcsóbb -kéne legyen-

    EU - Németeknél volt 600 EUR -tól(221k huf) kezdődően 800 EUR-ig (295k huf)
    Incl. VAT tehát tartalmazta az ottani ÁFA mértékét már de számoljuk rá erre még rá a jó öreg magyar áfát. Mondjuk a 221k akkor arra +59k áfa = 280k
    Tehát még itt se stimmel az általad említett ár,de közelít ezt elismerem!

    Én és még sokan ezt látjuk...persze ,hogy kinyílik a bicska mikor 660k áron adják egyes boltokban!!!

    Ezekre még had reagáljak:
    1. "És az se, hogy tele van az arukereso áfacsalókkal, és leverik az árakat"
    2."A 10%ért pedig intézem a garit meg a papirmunkat, amit nem te csinálsz."

    1. Ki veri le a gpu árakat ??? Hol vannak azok az áfa csalók? Mutass már nekem egyet légyszi.
    Itt csak ár FELverésről lehetne beszélni max. És a kapzsi magyarboltokról akiket felkéne jelenteni mert rablás amit csinálnak. :U
    2. Köszönjük ,hogy végzed a munkádat, ami kutya kötelességed!!! Ha nem éri meg valami vagy nem szereted csinálni abba kell hagyni.
    Abba pár A4 papírba meg csak nem törik bele a csuklód és csak nem tart fél napig kitölteni. Egy könyvelő mit mondana erre szerinted? És még 1%-t se kap mikor visszaigényel milliós tételeket az ügyfélnek vagy spórol neki egyéb ügyeken több százezreket.

    [ Szerkesztve ]

  • relixo

    tag

    válasz omfgk #196 üzenetére

    Értem és nem is őt hibáztatom csak mondtam egy tény állást. Én tényleg csak a tényeket mondom,hogy a világ nagy részén-szinte mindenhol- megy úgy nálunk miért nem? Valami nagyon el van cseszve az alapoktól ezek szerint.
    "Az viszont tény ,hogy elég sok lett a bontatlan 10+db eladó kártya HA-n... Pl alzás garival. Pedig sose voltak készleten a honlapon.
    A haverok rámennek a készletekre mielőtt az még elérhető lenne a földi halandók számára."

    Ennyi, elmondtál mindent! :R
    Ebben a nyomorúságos helyzetben is csak a profit...a csókosok az ismerősök...és persze a bányászok. :U

  • relixo

    tag

    válasz atee #200 üzenetére

    Oké végig olvastam amit írtál. Te úgy látod , én így mindkettőbe van igazság szerintem.
    "Előbb utóbb ugyan úgy mint minden hasonló "hardwer válság" véget ér"

    Előbb-utóbb biztos...úgy 5 év múlva és ez most nem poén, simán lesz annyi. Ez nem egy átmeneti fellángolás ahogy sokan hiszik. De majd az idő igazol. Az meg a másik oldala, hogy így csak egyre rosszabb és rosszabb lesz mert a birka nép mindent elfogad. Első körbe a kiskernek kéne talán más utat keresni akkor vagy valami mert ez nem megoldás,hogy itt mindent csak emelünk,emelünk és emelünk mondván "mert ez van". Semmi reális indok rá csak azért mert magyarok vagyunk ezért fizessünk többet vagy mi ez már? Ha elvonatkoztatsz mindentől remélem érted mit akarok ezzel.
    Most ne az oldalakat nézd kinek van igaza vagy mi van, hanem a tényt,hogy mi mindig többet fizetünk te magad is mondtad.
    /Aztán ezzel most be is fejezem itt mert sok ember szemét szálkaként szúrja itt az igazság! -nem rád értem atee! - /

Új hozzászólás Aktív témák