Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    válasz dezz #45 üzenetére

    Ps3 is csak marketingolt, még egyik megoldás sem fog holnap az boltok polcain heverni. Az ms próbált előrelépni wiihez képest, a ps3 meg nem. Szerintem sem a pálca sem a fizikai eszköz nélkül hadonászás nem nyerő. Egy kesztyű pl sokkal jobb lenne, ami az 5 újjon keresztüli rezgésekkel tudna visszajelzéseket adni. Pl. fpsben pisztolyt formálni és ha meghúzzuk a "ravaszt" akkor rezegne a mutatóujj. Stratégiában amivel bökünk az rezegne. De hogy egy szál pálca meg kamera előtt ugrálni..nekem valahogy nem jön át a feeling.

  • Peat;)

    veterán

    válasz Crus #47 üzenetére

    Mondjuk aki azt hitte hogy Milo ennyire létező és önálló elem a gépezetben annak csak gratulálni tudok. Majd pont egy konzolos kiegnél, elavult hardwaren érik azt el amit még nem sikerült a szupergépekkel sem. Maga az irányítás az amiről szó van, valószínű tökéletesre is megcsinálják majd az érzékelést, csak engem pl nem érdekel. Ha nincs visszajelzés csak képen akkor az szar dolog, nem véletlenül terjedt el a kormány, a gamepad meg a rezgés. Ps3-nál is mekkora botrány volt magának a rezgésnek az átmeneti hiánya. No én most ugyanezt érzem erre a natalra. Inkább kéne egy teljesen új mindenre használható kontroller, mint külön bontani a játékokat és mindegyik stílusra külön teremteni egyet. Csak hát ez is egyfajta piacbővítés, amit a microsoft és sony hülye lenne kihagyni, mivel kiegészítőkön van a haszon nagyja. Tanulnak a nintendotól.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz Crus #53 üzenetére

    Egy négy éves hardware elavult tetszik vagy sem. Ez tény. Mellesleg éppen most jövök gears of war2-ből, előtte meg fable2-őztem. Szépek. Crysis is az lesz. De nem fognak leállni beszélgetni a konzolok a tulajjal. Dobnám is ki az ablakon.

  • Peat;)

    veterán

    válasz dezz #54 üzenetére

    Dezz azzal a mondanóval lezárni akartam hogy mindkét gyártót egy kalap alá vettem, ugyanis újra egy x topikba jöttél bezzeg ps3-asozni..tényleg ez a szinted? Akkor úgy írom a microfos más oldalról közelítette meg a ps3 meg a nintendós stílusnál fogta meg. Tökmindegy hogy mennyivel fejlettebb, ha wiiztél volna már életedben tudnád akkor, hogy a túlzott pontosság fölösleges. Mert akkor csak a szupersportolóknak (azokból is a lövészeknek meg teniszezőknek) és a szívműtőknek szólna a cucc, nem mindenkinek van olyan ügyes kis keze mint egy terminátornak aki nanochipeket hegeszt ha unatkozik. Hiába pontosabb ezerszer is akár. Nem fogják kihasználni. A wii önmagában azt mondom még nem 100%-osan pontos egy gamer usernek (veled ellentétben tapasztalattal, pl fpsben nem egy egér szintű pontosság, csak majdnem), de a kiegészítőjével bizonyára az, mert adtak ki hozzá valami érzékenységjavító cuccot. Több meg nem is kell, már megint csak a számokkal lehet hülyíteni a népet a sony részéről. A másik legalább összevágdosott szép kis videokat karatézó userekkel. Mindkettő egyértelműen a wii által bevezett élményt akarja visszaadni, két év alatt csak gratulálni tudok hogy idáig jutottak...de a ps3 szent és sérthetetlen meg egyébként is a pálcával aztán a vérbeli fps fanokat célozná meg a sony nem ám az "casual" játékosokat...miközben mindkét gyár arra hajaz köztudottan mert ott van a piaci rés.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz dezz #57 üzenetére

    "Élőben ugyan nem próbáltam, de tele a net olyan kritikákkal, hogy egy csomó mozgás csak jelképes, tök mindegy, hogy csinálod, a képernyőn a figura mindig ugyanazt a sémát csinálja, stb. stb. Ez a 10 éves Pistike és a mamája szintje. De ahhoz sem elég pontos, hogy pl. teniszezésnél ne csak az legyen a cél, hogy eltaláld a labdát, hanem az is, hogy valóban az iránynak megfelelően pattanjon el... És akkor még messze nem tartunk a profi élsportnál."

    Akkor próbáld ki és olvass el egy két fejlesztői nyilatkozatot akkor megérted amit már leírtam. Azért egyszerűsített a mozgás hogy a 10 éves Pistike is tudjon vele játszani, 1 nap alatt eljusson oda hogy a gépet megveri, 1-2 hét alatt meg megtanulja többé kevésbé. Ez a wii sports és itt még nem profi Pistike. Kell ettől sokkal komolyabb?

    Illetve mi az hogy te mondod meg nulla tapasztalattal hogyan működik mennyire nem pontos, mindezt kijelentő módban? Az iránynak megfelelően pattan el az a labda és lehet nyesni is, illetve ívesen és lecsapva is visszaadni, messzire ütni, háló mögé. Tapasztalat részt olvashattad. Több meg: felesleges, mert a megcélzott réteg nem akar hónapokig tanulni hogy egy meccset lenyomjon a gép ellen easy módban. Valamivel lehet komolyabbá tenni persze, grafikailag, valós sportolókkal, de irányításban csak minimálisan.

    Az egy dolog hogy gőzöd nincs dolgokról, csak papír és papír elmélet, de ezt minek bebizonyítani? Na mindegy, én részemről kulturáltan válaszoltam. A kiegészítőhöz nem tudok mit hozzáfűzni én érzékenységről olvastam, te nem. Mindkettő elmélet, talán jön egy wiis aki megmondja a tapasztalatot.

    A ps3-at én nem tudom hol fikáztam jobban mint microsoftot. Azért érdekes ez a kritika tőled, aki ezzel nyit egy ilyen topikban:

    "Már nem azért, de szerintem itt a MS-nak sokkal fontosabb volt a marketing, mint hogy egy valóban nagyon jól használható eszközt tegyenek le az asztalra. (Zárójelben hozzátenném, hogy a Sony új cucca, bár nem ennyire nagyratörő, de legalább teljesen jól használható, precíz és gyors mozgás [és térbeli elhelyezkedés] lekövető lesz.)"

    Taps. Elnézést, offba van a hozzászólás, durvaság nincs benne, de nem sértődöm meg ha kiveszitek.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz dezz #59 üzenetére

    Dezz, kettőnk közül én voltam a felhasználó. Írd be a wii topikba, nézd meg hogyan reagálnak a felhasználók, ne itt dobálózz más emberek ki tudja milyen alapon, mennyi idő alatt kialakult véleményével, nem hinném hogy felkértek erre. A személyes sértegetésbe én nem fogok belemenni, múltkor sem tettem. Ez a te dolgod mit engedsz meg magadnak. De ha van benned becsület akkor fogod és megérdeklődöd az irányítást a wii topikban, normális hangnemben.

    Az idézeted a bezzeg a ps3 hangulatra raktam be, nekem az jött át. Mindenkinek más jön át bizonyára. Én a topikban csak azt látom, hogy leginkább a microsoft az amit élesen bíráltam, a visszajelzés elmaradt élménye által. Megjegyeztem hogy a ps3 sem egy naprakész termékkel rukkolt elő és nem is tetszik a dolog, talán mert volt wiim és keveslem az előrelépést/visszalépést bizonyos szempontból, mivel wii irányítója több stílushoz is használható. Erre látható hogyan reagáltál. Majd te írtad meg hogy csak a ps3 fika megy. Nekem. Szerintem neked jó a memóriád, így valószínű el sem olvastad a korábbi írásaimat. Nem is a véleményemre reagáltál igazából, ez most jött le. Így én itt be is fejeztem, jó éjszakát.

Új hozzászólás Aktív témák