Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz Cingáriusz #25 üzenetére

    Múltkor szereltem egy Zalman S2-be egy gépet a 0-ról.

    Annyi pozitívum volt azzal a házzal kapcsolatban, hogy könnyű.

    Zalman névhez főleg a régi termékei fényében amiket fogtam ház-hűtők-ventilátorok nem méltóak ezek a mostani termékek. Régen egy szintet és minőséget képviseltek. Mostanra inkább a hagyjuk meg a szép emléküket kategória...

    Erről az Akyga márkáról nem hallottam...

    Ha hardvereket-számtech alkatrészeket választok-nézek akkor adott márkákat kapásból ignorálok avagy figyelembe sem veszem... próbálok a minőségre menni lehetőleg a jó vagy ha nem a legjobb ár-érték arányban.

    Az ilyen neve nincs márkákkal meg nem lövöm lábon magam.
    Inkább a biztosra megyek.

    Ha nincs más akkor jöhet a hosszas kutakodás, hogy egyáltalán mi fán terem az adott termék és milyenek a tapasztalatok-visszajelzések az emberektől akik meg is vették az adott terméket és nem csak tesztoldalakat nézek...

    De leginkább a bejáratott és általam ismert márkákra teszem le a voksomat. Azok hozzák mindig azt a szintet amit elvárok.

    Pl a háznál maradva... a mostani Thermaltake Core V71 házam 48 ezer Ft-ba került. A TT márkáról már régóta hallottam és ismertem, mert nem kicsi név a piacon és sokféle termékük van.

    A TT Core V71 előtt egy Corsair 200R házam volt amit 13 ezer Ft-ért vettem.
    Az egy midi ATX ház. Egyedül azért lett lecserélve, mert kitaláltam, hogy én épített vizet akarok adott hűtési (és így adott radiátorvastagság-méret mellett) teljesítmény mellett.

    Ehhez kellett egy nagyobb ház, de az sem volt mindegy hogy milyen elrendezésű-kialakítású legyen.

    Ekkor jött képbe a TT V71.

    Na már most viszont a kezeim között fogva olyan full gagyi hatást kelt a Corsair után ez a Thermaltake ház... sokkal több pénzért... úgy hogy ez egy zászlóshajó terméke volt anno a TT-nek... ez így egy rossz vicc...

    Csak azért nem vittem vissza a TT V71-et mert akkor mikor vettem nem volt más alternatíva ami hasonló szellőzéssel, kialakítással és elrendezéssel bírt.

    Anno havernak kényszerűségből választottam a leendő új gépéhez egy Thermaltake Commander MS-I-t... az is egy kalap sz@r volt amúgy, de nem volt más akkor és ott a boltban aminek épkézláb szellőzése és elrendezése lett volna adott árszintig bezárólag...

    Szóval háznál magam részéről avagy magamnak vásárolva a TT cuccait inkább kerülni fogom... vagy 2x meggondolom igen erősen hogy pénzt adjak-e érte...

    A Corsair meg alsóbb kategóriában is hozza azt ami elvárható attól a márkától.

    Ezek után és mert mint írtam volt kezemben régen Zalman termék amikor még jelentett valamit ez a márkanév... inkább nyugodjon békében...

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák