Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Tigerclaw #19 üzenetére

    Ha már így felmerült a téma, maga az irodalom és a történelem úgy kompletten felesleges. Irodalomból elmondják, hogy mit kellene értened pl. egy versből, aminek pont az adná a szépségét, hogy mindenkinek mást jelent a saját élményei alapján. Persze ezt középiskolában még én sem értettem meg.

    A történelmet meg mindig a győztesek írják, Isten se tudja, mi hogyan történt valójában. Hacsak nem történésznek vagy írónak készül az ember, felesleges az egész. De egyébként irodalomról szólva, kifejezetten igazad van, hogy ilyen öngyilkos meg "anya kedvelő" egyének motivációit kellene megérteni kamasz szinten. Több költő is öngyilkos lett, ld. József Attila. Erről kellene példát venni?

    A másik, hogy miért is kellene szeretni olvasni? Ez is egy olyan begyepesedett régi baromság. Én nem szeretek olvasni, sosem szerettem (legalábbis a klasszikus értelemben). S akkor mi van? Van más hobbim. Az olvasást én mindig is kidobott időnek éreztem. Amit lehetett / kellett, megnéztem videón, leadtam, aztán felejtsenek el. Ezerszer inkább a jövőben tényleg hasznos tevékenységre kellene fókuszálni, amivel a kölyök kiesve az iskolából, akár el is tud helyezkedni.

    A fantázia, kreativitás jön magától, amint a gyerek rálelt arra, amit szeret csinálni. Ha ebből később meg is tud élni, az lenne az igazi cél.

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Új hozzászólás Aktív témák