Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zezoka

    őstag

    Sziasztok!

    Onda Obook 20Plus esetén van arra mód, hogy olyan ROMot tenni rá, amin csak Android van? Nekem a Win azon felesleges mint kiderült.

    Az évek alatt kiderült, h mindig az Android van elindítva rajta, és akkor a teljes kapacitást kihasználhatná vmi jó, újabb, esetleg gyorsabb rom.

  • zezoka

    őstag

    válasz zezoka #41 üzenetére

    Ha érdekel valakit (persze felelősséget nem vállalok máséra), megcsináltam :

    Először letöltöttem (innen, mert a cn oldalról csak Baidu reggel akart engedni), majd rátöltöttem az enyémnek megfelelő verziószámú (V3) csak Android romot (tehát nem a Remix OS-t), ami nem tartalmaz Windows-t. Ez nem volt egy nagy történet, egy Pendrive formatálás Fat16-ra, majd felmásolni a fájlokat. Aztán USB hub (nem kellett aktív, nekem csak passzív volt, szerencsére ment azzal is) a tabletbe az átalakítón keresztül bedug, amibe mehet a pendrive, és egy billentyűzet. Billentyűzet azért kell, h bekapcsoláskor be lehessen lépni a BIOSba. Tablet bekapcsolásakor ESC nyomogatása, amíg belép a biosba, majd a Boot menüben a Boot from EFI (vagy hasonló), pendrive-ot kiválasztva a folyamat már automatikusan végbemegy, semmi teendő nincs. Azért mikor 5x csinálta meg a Flashing system, flashing done részt, azt hittem loop-ba került, de végigfutott.

    Érdekes módon nem a régi Android fogadott, hanem az 5.1 alapokra épülő Onda Launcher (természetesen kínaiul, de az ikonok segítségével hamar magyar lett)... Nem csúnya, úgyh maradt, habár nincs menü gomb, amit nem szeretek, és kicsi a widget képernyő (felét használja csak).

    De ezzel a folyamat még nem ért véget, mert így is csak a 8GB volt használva. Erre meg megoldás az volt (ezen oldal alapján), hogy kellett csinálni egy LinuxLive boot pendrivot, amire beépülőnek fel volt "telepítve" a Gparted Gnom particionáló. Itt vagy 3 féle változatot kipróbáltam, mire az egyik bebootolt, és el is indult a particionáló.

    Itt már látni a particiókat, az első 9-et békén kell hagyni, utána jött egy 55gigás unallocated, majd egy data, presist, config. Ahhoz , h a Data részhez (ami a fenti 8GB) hozzá tudjuk adni az unallocated-et, csak úgy tudjok, ha egymás mellé "kerülnek". Ezért a Config részt át kell MOZGATni a sor végére. Majd Apply (csak egyesével lehet műveleteket végezni, mindig kell egy Alkalmaz). Jöhet a következő, a Presistent. Na itt jött a bibi, az nem mozdult... Szerző írkált mindenfélét összevissza konzol, stb, ami nekem nem működött, majd mivel azt mondta nincs jelentősége, neki is eltűnt egy lemerülés miatt, fogtam, és töröltem...Így már a Data mellett volt a nagy tár, amit a Datára kattintva csak fel kellett húzni maximumig, alkalmazni, majd reboot.

    Itt biztos ami biztos csináltam Android alól egy Gyári visszaállítást (egyben tesztként, h az sem fagy-e bele - és működött).

    Érezhetően gyorsabb lett, mint előtte a dual OS-nél, csak nem tudom, h az új(abb?) Android, vagy a nagyobb tárhely miatt lett. Most örülés van! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák