Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • netseft

    aktív tag

    "Ne utalj például előre!"
    Ez az a mondat, amitől falra mászok, bárhol látom. :W Lehet előre utalni, de utána kell nézni az eladónak, majd mérlegelni a helyzetet és tisztában lenni az esetleges következményekkel. Pár napos, értékelés nélküli újoncnak valóban nem feltétlenül bölcs döntés előre fizetni, de egy régi motorosnál akinek sok értékelése van, jóval kisebb a kockázat, ami a legtöbb esetben azért vállalható.

    Egyszer engem is megkerestek HardverAprón, hogy postázzak telefont Nigériába. Tisztában voltam vele, hogy kamu, de belementem a játékba, kíváncsi voltam mennyire ügyesek. A háttérsztori kevéssé volt hihető (kanadai anyuka küldené az Afrikában dolgozó doktor fiának), hát még az, hogy a telefon értéknek kb. duplája lett volna a postaköltség. PayPal-lal fizetett volna, de az már bizonyíthatóan kamu volt. A feladó egész hitelesnek tűnt, a levél közel tökéletes másolat. Csak azt szúrta el, hogy a felhasználónév szerepelt a címzésben, nem a polgári név, mert ugye azt nem tudta. Meg persze a PayPal nem tud olyat, hogy letétbe helyezik a pénzt és csak a követési szám megadása után íródik jóvá az összeg. Az infókat továbbküldtem a PayPal-nak, a kedves "vevőt" pedig melegebb éghajlatra, bár már vélhetően amúgy is ott volt. :))

    Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

Új hozzászólás Aktív témák