Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haxiboy

    veterán

    válasz VIC20 #24 üzenetére

    Nem a múltról van szó hanem a jelenről. Ez a tipikus menjünk vasvillával az ismeretlennek/újnak felfogás.
    Az új ami kezd elterjedni, ahelyett hogy normális keretek között működőképes lehetne helyette be kell tiltani mert van néhány "barom" aki túlzásba viszi. Ez nem csak itt de az élet bármely területén megmutatkozik... Nagyon jó példa a vezetés + alkoholfogyasztás itthoni viszonylatban. Míg máshol működik a dolog, és emberi mértékkel nézve vállalható a dolog, addig itthon 0 tolerancia. Egy normális étteremben nem tudsz meginni egy pohár bort a vacsorád mellé, mert volt néhány vadbarom anno aki ittasan balesetet okozott ezért legyen tilos MINDENKINEK.

    Arról inkább nem is szeretnék beszélni hogy az oktatási forma a világ legtöbb országában - hacsak nem mindenhol úgy ahogy van egy kalap trágya, itt most főleg az általános és középiskolákra célzok, az egyetemek/főiskolák már más költségvetési kategória. Nem haladnak a technológiával, sőt rám úgy néztek középsuliban mikor beültem laptoppal jegyzetelni mint valami bűnözőre...De még az egyetem első évében is volt hogy kiküldtek emiatt óráról (matek elmélet) mert biztos csak kockulok, meg amúgy is a digitális cuccok szarok, csak a papír jó...

    Erről egyébként lehetne egy jó kis topikot nyitni ha nincs esetleg. Szerintem jelenleg a legsikeresebb oktatási forma ha valaki magántanuló, esetleg magántanárhoz is jár, de így is be kell iratkozni az iskolába és az ottani követelményeknek kell megfelelni, de legalább a diák csak azokra az órákra jár be ami érdekli, a többit meg - kényszerből- de megtanulja otthon arra a pár napra amíg vizsgázni kell belőle. Ha lesz gyerekem biztos hogy abba az irányba fogom terelgetni ami érdekli, amit szeret.

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Új hozzászólás Aktív témák