Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz Janus27 #35 üzenetére

    Micsoda szopatás. Ezért terjed úgy az UHD DVD, mint a vírus :)) :))

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Janus27 #35 üzenetére

    Na igen, viccesek ezek a dolgok. Egy jó ideje fel van már törve a másolásvédelem, de azért szopatják tovább a legális felhasználókat. :))

    Úgy tudom a Dolby is azért nem adott még a PowerDVD-hez DolbyVision szoftverkódot (amit szinte semmivel nem lehet ma rendesen lejátszani, mármint a DB lemezes filmek "rétegelt" formátumát a másolásvédelemmel együtt), nehogy könnyebbé tegye a hackerek életét. Kíváncsi vagyok, mennyi lesz az átfutási idő, miután már fel vagyon törve, hogy mehet majd legálisan a PowerDVD-vel. ;]
    Na nem mint ha lenne az ég világon bármi gyakorlati értelme (*) a HDR10-en felül a DV-nek, csak kíváncsiságból nézegettem. :P

    (* főleg itt nekem, mert a TV-m rosszabb minőségben kezeli a 12-bit bemenetet, mint ahogy akár csak az nVidia driver ditherel 12-ről 10-re, és még a 10-bit bemenetnél sem teljesen sima a gradiens a sötét árnyalatoknál, szóval effektíve esélytelen, hogy szebb lehessen a natív 12-bit, mint ha gyárilag 10-re van ditherelve már a forrás, úgyis ditherelve lesz nálam is 12-ről 10-re, vagy "elhajítja" a TV kb saccra 9-bit szintűre, ha odaadom neki az eredeti 12-t).

    De igazából itthon tudtommal megteheted szürkén, hogy "biztonsági másolatot" készítesz (otthon, magadnak, egyet, nem megosztani), és azt játszod le problémamentesen PC-n.

    ---

    Nálam amúgy ez mind pipa, kivéve hogy iGPU helyett GTX1070 és a Win10 féle helyett az NVAPI-t használom HDR10-hez. Praktikus okokból kényelmesebb, bár Win10-1709 óta azt hiszem kérés nélkül felülíródik a metaadat csúcsfényt 1000nit-re, amit korábban csak az NVAPI-val tudtam megoldani Win10-1703 alatt (madVR-el), ami akkor érdekes, ha 4000nit-es a master és agresszíven tömörít a TV (mint pl. a ténylegesen csak 700nit-re képes LG OLED, ami erősen behúzza már az SDR tartományt is, ha 4000, de főleg ha 10000nit a metaadat, ami nyilván őrület annak is, aki nem fényerő őrült, ahogy én sem).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák