Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Vesa #198 üzenetére

    Miért, mit művel amit az AMD nem?
    kicsit megfordítva, mit művel az amd:
    nem használ taknyolást forrasztás helyett csilliós' cpu-nál - persze már intelnél is előfordul ez.... -
    az overclock lehetősége filléres' lappal is adott, ahogy cpu-ból sem kell feláras - van olyan is, meg "extra" chipset is, de nem kötelező -
    nem derülnek ki róla folyamatosan biztonsági rések, és használható az smt, intel ht-t lassan el lehet felejteni - no és könnyű gyorsabbnak lenni, ha biztonsági dolgokat áldozunk be érte -
    nem kell minden "új" generációnál alaplapot cserélni

    valóban nem robin hood az amd, de nem is egy olyan mocskos pénzhajhász kotsog' fillérb@szó banda mint az intel - csodálom h nagyobb cégek mért nem borították még rájuk az asztalt -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Ragnar_

    addikt

    válasz Vesa #198 üzenetére

    Azért nincs akkora gond szerverproci szegmensben sem. Lehetne mondani, hogy a Xeon csak 20 magos, de ugye senki nem tiltotta meg, hogy az Intel is tickeljen 10-7nm-re, de az Intel inkább tockol még egy kicsit 14+++nmen :) ahol nem biztos, hogy hozni tudja az AMD magszámokat/fogyasztásokat.

    Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

  • Chaser

    titán

    válasz Vesa #201 üzenetére

    "A tuningot szerintem ne keverjük ide, nem mérvadó szegmens, tehát a forrasztást sem érdemes idekeverni, mert üzemszerű körülmények között semmi gond nincs az Intel taknyával sem."
    egyrészt de, nyugodtan keverjük ide, nem egy emberke köpködött már a fórumon - teljesen jogosan -, h a tuning nélkül használt intel cpu-jánál milyen hőfokok repkedtek pár év után
    másrészt ha már van pofájuk durva felárat elkérni k-cpu és tuninghoz szükséges z chipes laphoz, az egy kicsit izé, h a taknyolás miatt érdemi oc-t nem lehet csinálni delid nélkül

    nincs az 10+ év, másrészt kicsit sem gondoltál bele, ha azok a "véletlen" biztonsági rések nem lettek volna, anno nem tud annyira elhúzni amd mellett?
    mert nekem azért eszembe jutott
    azt meg úgy azért nem hinném, h mióta kiderültek az első biztonsági rések, nem feküdtek volna rá kuva' sokan amd-t is tetten érni, az meg még jobban meglepne, ha intel bácsinál nem fizettek volna kuva' sokat emberkéknek, h találjanak valamit a másik oldalon is, legalább annyit tudjanak a részvényeseknek mondani, h "amazoknál is van heeeeeeeeee"

    új foglalat-új lapcsere amd részéről ha vezettek volna nem tudjuk mi lett volna, azt viszont tudjuk intelnél h volt

    ami megint gyomorforgató, kiket pénzeltek, nem pénzeltek, dolgoztam én is boltban, ukászba volt adva h intel - amit én mondjuk pont lesz@rtam ( : -, eddig, h intel volt jobb ipc-ben jó volt egy adott teszt sw, most már nem jó az sem

    mindkét cég a profitért dolgozik, csak nem mindegy milyen módszerekkel, intelnek nem volt elég az extra porfit, nekik extra extra kellett, egy 20x kisebb cég ennek ellenére tockon' lőtte őket, gratulálni tudod, h ilyen "fairplay" hozzáállással és 20x akkora céggel a hátuk mögött a kis dávid ezt véghez tudta vinni

    ha már server vonalat említed, az amd el kezdett 1-2%-okat csipegetni, és ez hatalmas szó, kellett első gen zen óta idő, de ott is érdemes megnézni az ár/teljesítmény mutatót - ami magában server fronton még kevés -, ha support is lesz az amd mögött vakarózhatnak intelnél

    nem kérdezted, de azért elmondom, a következő genes konzolokban amd cpu-vga páros lesz, és az ms már partnerként is felvállalja az amd-t, amit eddig nem tett - és eddig nem volt nagy business ez az együttműködés az amd-nek, de most már pénzt is látnak belőle -

    mobil szegmensbe is kezdenek bejönni, és nem, véletlen sem szeretném ha 10 kört rávernének az intelre, de ideje volt már véget vetni ennek a stagnáló rémálomnak, amit az intel művelt, elmúlt pár évben nagyobb fejlődés volt, mint az előtte levő 5-6 évben

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Vesa #207 üzenetére

    nem gondolom, h hülye vagyok azért, mert úgy gondolom tisztességesen is lehet profitot elérni, mint mondtam tisztában vagyok vele, h az amd sem szeretet szolgálat, no de a fentebbi kis inteles megmozdulások sztem szakmailag és erkölcsileg is minimum megkérdőjelezhetők
    jó, h felhozod az új alaplapot, _nem köteleznek rá_, ha akarod megveszed, de nem attól függ, h lesz-e zen2-d - kvázi jelenleg semmi értelme pcie 4.0-nak - más érdemit meg nem igazán ad az x570 - és a következő pár évben sem sok lesz, max ha kihoznak brutál ssd-ket arany áron, amiket egyszeri user nem fizet meg és nem használ ki, aki meg munkára használja a gépet, és érdemit tud gyorsulni a munka brutál ssd-vel, annak nem fog fájni az x570 felára sem
    20x kisebb cégről beszélsz mint az intel, ami ráadásul sokszor tisztességtelenül versenyzett, amd nagyotmondásai valósak, de ezzel téged nem károsítottak meg, max csalódott voltál
    igen nagy mázli, h az intel feje egy zsák krumpli lett, amd-nél meg épp ellenkezőleg történt

    no de mindegy, ez már történelem:) remélem mindkét cég tanul belőle, én kifejezetten örülök neki, h "elavult" b450 lapba is nyugodt szívvel belerakhatnék/rakhatok egy 3800-ast is akár

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Ragnar_

    addikt

    válasz Vesa #203 üzenetére

    Azért a számokkal nehéz vitatkozni. A 60% akkor is 60% ipari alkalmazásokban, ha az Intel ad el több szerverprocit, és még Inteles pendriveot is ad hozzá. :) Nem véletlen, hogy a Google is épít AMD szerverre, és szuperszámítógépek is épülnek AMD-vel már. Az Intel egyébként köszönheti ezt az AMD-nek mikor több éven keresztül nem volt igazából versenyképes megoldása, és a vevők megszokták, hogy ha szerver akkor csak az Intel, még akkor is, ha ár/értékben jelenleg már nem biztos, hogy jobb.

    "DIGITIMES estimates that AMD could end up cornering 10% of the server CPU market by the end of next year thanks to the launch of its 7-nanometer Rome processor that's set to hit the market in a couple of quarters. AMD claims that Rome will deliver substantial performance improvements over EPYC, so don't be surprised if the company manages to eat further into Intel's server dominance."

    Nem féltem az Intelt egyébként, de az AMD is megérdemel a szerver szegmensben is némi piaci részesedés növekedést.

    Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

  • Piszmaty76

    aktív tag

    válasz Vesa #198 üzenetére

    Sokan arról huhognak folyamatosan, hogy majd az árak tekintetében az AMD is inteleset játszik majd, ha eléggé befut és megteheti. ÉS AKKOR MI VAN?! Nekik miért is van ez megtiltva? Ha már így is úgy is kisebb vagyont kell egy jó procira kiadni, akkor ne legyen már buta dolog olyannak adni, aki tényleg tud is valami belevitt munkát, agyat stb. felmutatni. Persze az Intel a sokévi fingreszelésért és pofátlan majmolásért (a magok szaporodása) megérdemli, hogy uralja az árakat. Szánalom...

    Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

  • andy19770128

    aktív tag

    válasz Vesa #201 üzenetére

    eve bridge és a haswellek nagy része takonnyal készült. olyanok is voltak, ami a melegedést illeti. a 4 gen 90 es végződésű i7 esei már ujra forrastztottak voltak. ez van ,

  • schawo

    titán

    válasz Vesa #240 üzenetére

    Azt leszámítva, hogy a villanyt nem kell szervizelni, mert kvázi nem romlik el. A villanyautók szervizstatisztikái földön kívüliek a belső égésűekhez képest. Pont ez, ami miatt olyan rohadt drága a villanyautó: nem lehet veszteséggel árulni, és majd a szervizen behozni, mint az olcsó benzineseket szokás.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák