Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz hypno skate #95 üzenetére

    De hogy visszakanyarodjunk a cikkhez, ezen a billentyűzeten ocsmány, rosszul olvasható betűkészlet van, és pont a magyar hosszú mássalhangzók billentyűi nem világítanak és ez a két dolog már önmagában esélytelenné teszi a szememben.
    Nem kell megvenni, ilyen egyszerű, én sem venném meg, az egyik oka éppen a kupak lenne (a másik a clicky switch).

    És ha már egy teszt során azt írják, hogy nincs mit szépíteni, hangosan kattog, vagyis zavaró, akkor mit várjon az ember 2-3 éve használatnál?
    Nem fog tovább hangosodni, ha erre gondolsz, az a membrános, ami így tesz: felkeményedik a membrán, ezért nagyon erővel kell ütnöd, hogy érzékeljen, valamint a kupak belseje is kopik a súrlódástól, így jobban fog billegni leütés közben, és könnyebben ütődik neki a szomszédos billentyűnek.

    Egy mechanikus billentyűzet hangja kettő+egy dologból tevődik össze:
    1. clicky kapcsolónál, mint a kék, a "kapcsolás" hangja. Azért idézőjel, mert a tényleges kapcsolás nem pontosan akkor történik meg, hanem pár századmilliméterrel előbb (Outemu Blue) vagy később (Cherry MX Blue). Ha ez zavar, akkor igen egyszerű a megoldás: nem veszel clicky billentyűzetet, mint amilyenről a teszt szól, ahogyan én sem veszek.
    2. bottom out, amikor a billentyűt tövig nyomod, és a kupak a switchen csattan. Ez elkerülhető gumigyűrűvel (tudom, ne már), vagy megtanulod a touchtypingot, amikor is minden billentyűt csak az érzékelési pontig nyomsz le gépelés közben, és nem tövig. Van egy rossz hírem: membrános billentyűzetnél is van bottom out, sőt, mivel az ott érzékel csak, így muszáj tövig nyomnod.
    +1. a rugó esetleges pengése visszafelé úton. Ez egy eléggé ritkán előforduló probléma, azonban annál idegesítőbb, ha téged érint egy-egy switch esetében. Itt jogos a ne már, mert vagy a switch szétszereléssel és a rugó megkenésével orvosolható, vagy ki kell várni, amíg az idő és a használat megoldja magától.

    Én egy Cherry MX Brown kapcsolós billentyűzeten hasonló hangerővel gépelek, mint egy Thinkpad ollós billentyűzetén, és halkabban, mint az előd membrános Logitechen. Csak ez utóbbi kettőn sokkal kényelmetlenebb szöveget írni.

    Kiegészíthetném azzal is, hogy ne nekem kelljen kupakkészletek közt szörfölni.
    Akkor nem veszed meg ezt a billentyűzetet, hanem keresel olyat, ami közelebb áll az igényeidhez, ilyen egyszerű.

    Emlékszel a Jó, a Rossz és a Csúf című filmre, ahol Tuco (Eli Wallach) három fegyverből legózza össze magának a revolverét? Az egy jó poén a filmben, de nehogy már így működjünk a XXI. században tízezrekért megvásárolt perifériáknál.
    A billentyűzet egy olyan számítógép-periféria (és lényegében az egyetlen ilyen), amelyet saját kézzel is össze tudsz legózni az igényeidnek teljesen megfelelően, és ehhez komplett szakirodalom és szoftveres-hardveres háttér áll a rendelkezésedre. Tudom, ne már.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák