Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    leírom az én sztorimat, ahol vállaltan farok voltam, de igazából nem is ez a lényeg:

    ebay-en egyszer véletlenül összelinkeltem a fiókot paypal-al és ment az azonnali fizetés... nem is volt ez gond addig, míg egyszer nem látom telefonon, hogy sorban jött 3 visszaigazolás emailben (20ezres telefonról meg hozzá való vackokról: szállítási cím "nabereznie chelni") ...azonnal nézem az order history-t: üres... hm, "hidden items": ott van a 3 termék... azonnal nyomtam cancel-t mindre, kértem az eladóktól refundot (amit 1-2 órán belül megkaptam) és röviden leírtam a sztorit, hogy oroszországból feltörték a fiókom (egyik tag viccesen azt írta, hogy "every week the same shit from russia" :D ) ...azonnal leválasztottam a paypal-t, beállítottam 2lépcsős azonosítást az aktuális telefonszámommal és minden oké volt (fel sem tűnt, hogy egy régi számom is benne van még a rendszerben)

    eltelt pár nap, újra próbálkozott a hülyegyerek az accommal, de nem tudott belépni, az ebay viszont azzal díjazta, hogy kényszerített jelszóváltoztatásra... változtatok a jelszón, lépnék be, erre elkezdte a régi telefonszámomra küldözgetni a belépéshez szükséges jelszót a rendszer :W elkezdtem levelezni a supporttal, hogy mi a problémám: volt már kb 100 vásárlásom, nem akkor kezdtem... leírtam, hogy beállítottam a 2lépcsős azonosítást, magyar telefonszámról, végig magyar címre rendelgettem, iktassák már ki a régi számom a rendszerből, hogy tudjam használni a fiókom: az volt a válasz, hogy beszéljem meg az adott telefonszámon a problémám az amerikai supporttal... erősködtem, hogy szóban rossz az angolom, ez így nem jó nekem, de nem lehetett őket meggyőzni... inkább regisztráltam egy szűz fiókot és azóta azt használom :U azért ez is nevetséges: elég lett volna visszanézni, milyen telefonszámokat használtam és azt beállítani alapértelmezettnek, amit én állítottam be 1-2 nappal korábban és azon keresztül tudtam is használni az oldalukat...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz ricsi99 #28 üzenetére

    nem volt sms-es azonosítás és direktbe rá volt kötve a paypal: ezeken változtattam azonnal

    paypalt lekapartam, beállítottam az aktuális telefonszámomra sms-es azonosítást, jelszót változtattam... napokig használtam az ebay-t gond nélkül, küldözgette szépen az új számomra az sms-eket és be tudtam lépni... majd itt jött, hogy a csóri elkezdett megint próbálkozni és lockolták a fiókom, indítványozták azonnal a password resetet... eddig oké, csak az nem volt oké, hogy a rendszerük elkezdte a régi telefonszámomra küldözgetni a jelszót az új helyett :W erre vettem fel a kapcsolatot a supporttal, leírtam a sztorit és könyörögtem nekik pár soron, hogy nézzék már meg milyen telefonszámot állítottam be 2 lépcsős azonosításra ebben meg abban az időpontban és azt kérem, hogy a régit takarítsák ki a rendszerből, mert nem él... (leírtam az esetet: melyik országból vagyok, minden rendelésem ide történt, nézzék meg a telefonszámomat: előző számom is magyar, ez is magyar... a fiók feltörése oroszországból történt, orosz címre rendelt a gyerek cuccot magának, majd ezután megtettem a megfelelő lépéseket a fiók biztonsága érdekében és magyar telefonszámot kötöttem hozzá...)

    de érted a logikámat? volt adott helyről 1000 sikeres bejelentkezés, történt egy malőr, másik helyről jött illetéktelen bejelentkezés... ezek után a megfelelő helyről módosítva lettek a biztonsági beállítások (csak véletlenül 2 telefonszám került a rendszerbe), pár napra rá jött a másik helyről x bejelentkezési kísérlet, amit észleltek és inkább lockolták a fiókot... ezzel kizárták a fiók tulajdonosát is, mivel a rendszerük rosszul kezeli a számokat és nem a megfelelőre küldözgeti a jelszót... (módosítani nem lehet, melyikre menjen) erre jön feléjük egy kérés, hogy a rendszerben szereplő 2 telefonszámból az egyiket gyalulják ki, mert arra küldenék automatikusan a jelszót, holott pár napja be lett állítva a megfelelő szám és napokig arra ment rendesen a kód :U

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák