Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz moonman #445 üzenetére

    A felület annyira ízlés kérdése, hogy örökre vitatéma marad. Mindenesetre akármilyen is lett, szerintem sok vásárlót fog vonzani önmagában azért, mert teljesen más, új, érdekes.

    Tegnapi saját élmény: Egyik barátom ugrott fel hozzám az irodába, ilyenkor általában dumcsizunk egy jót, és mivel ő is kocka, ezért a kütyük is szóba jönnek. Nagy Apple-s a srác, csak Apple cuccai vannak, mondtam neki, hogy megnéznék egy iPhone 4-et már közelről, mert még nem tapicskoltam. Azt mondja itt van nyomkodd. Nem kellett kétszer mondani. Emlékszem, amikor a 2G-vel hazajött New Yorkból, és odaadta nyomkodni, szabályos hátast dobtam az élménytől. Új volt, addig soha nem látott, napokig az élmény hatása alatt voltam, ha van ott nála még egy, iziben megvettem volna. Most viszont meglepetésemre egész más volt az élmény. Pár perc nyomkodás után úgy kellett emlékeztetnem magam, hogy öreg ez itt az új ájfón, az edzettüveg, meg retinadisplay, meg a többi hűha, és tessék elképedni. De nem ment. Nekem így "kívülről" olyan volt mint a már sokszor látott többi iPhone. Hiába tudom, hogy iOS4, meg szuper hardver, élményben semmi újat nem adott. Csalódtam. Sőt, most jöttem rá, hogy miről beszéltek sokan amikor unalmasnak titulálták. Négy éve hatalmasat ütött rajtam is, de most, hogy eltelt pár év, közben használtam/fogdostam/kipróbáltam számtalan azóta kijött androidot és más okostelefont is, már unalmasnak tűnik az iOS felülete.

    Az egészben nem az iPhone a lényeg, hanem az az egyszerű tény, hogy minden felület előbb-utóbb unalmas lesz, akármilyen profin is finomítgatják. Ezzel szemben az újat, a szokatlant érdekesnek találja az ember annak ellenére is, hogy esetleg még kicsit csikorog, nem annyira kiművelt. Persze ami most az előnye, az idővel a hátrányára is válhat a WP7-nek, ugyanúgy ahogy az iOS-nek, mert tényleg megunhatónak tűnik ez a felület is. De most még nem uncsi, most nincs jelentősége annak, hogy 2-3 év múlva esetleg az lesz.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák