Új hozzászólás Aktív témák

  • lezerpiramis

    őstag

    válasz fgth #601 üzenetére

    No, ez érdekes...

    Most wipe-oldam a vodás 8520-as telómat (OS 4.6), meghagytam benne a SIM-et, de a mobilhálózatot kikapcsolva hagytam wipe után ("Nincs bejegyzés"). Nálam tök üres a Gazda útválasztó táblázat, és tudomásom szerint OS 5-nél is így van. Ugyanez a helyzet, ha kiveszem a SIM-et, és SIM nélkül bekapcsolom a mobilhálózatot, feltöltőkártyát teszek bele stb. BB 9000-esnél (OS 4.6) detto.

    Elképzelhető, hogy szolgáltató- és/vagy OS-függő, én a vodásról tudok nyilatkozni. Elhiszem, hogy nálatok így van, csak furcsa...

    Nekem mondjuk fura lenne az a szituáció, hogy egy SIM nélküli, OFF módban lévő - tehát a hálózattal kapcsolatban nem álló - BB-ből hirtelen törlődnek a HRT-ben lévő dolgok, amikor a szolgáltató rákattint a BIS-reg törlésére...

    Az viszont tuti, hogy ha beraksz egy BIS-es SIM-et egy szűz készülékbe, nem regisztrálod, akkor is ott lesz az a néhány sor a HRT-ben (amint megjön a BlackBerry-s üzenet): egy Wi-Fi-s (ha Wi-Fi-s a teló), illetve a három magyar szolgáltató "sora". Vastaggal az lesz, amelyikhez a SIM tartozik (persze kiírva nem lesz, hogy Vodafone, T-Mobile vagy Telenor.

    Azt meg meg sem kérdezem, hogy egy pl. SpeedShop-ban vásárolt (teljesen új, regisztrálatlan) BB-nél hogy bizonyítják a készülék továbbadása után, hogy ki a tulaj. Ezt akkor soha az életben nem törlik?

Új hozzászólás Aktív témák