Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    Meg kell találni az értelmes ár / érték arányú cuccokat, azon múlik ez az egész.

    Pl. a mai napig megtartottam egy régi egymagos SE Xperia mini pro telót munkahelyi zenelejátszónak, mert hallatóan jobban szól a család többi telefonjánál, vagy pl. a számítógépek alap audio kimeneténél. Ez egy kb. 5e forintos tétel manapság használtan és akkor már van egy kulturált jelforrásod ami mellékesen akár email, film és youtube kliensként is elmegy-eget még. :)

    A volt munkatársam ezt a lejátszó kérdést megtoldotta annyival, hogy készített egy saját erősítő ami belső aksiról ment és be kellett kötni a teló és a fejhallgató közé. A telefonnál magasabb saját tápfeszről járt és olyan részleteket hozott ki a dinamika tartomány növelésével a zenéből, hogy arra már érdemes volt rárakni a minőségi fejhallgatót és rendes lossless zenét. Egy ilyen plusz erősítő építve kihozható 10-15k körül simán és elfér a zsebben, de gondolom ebayen is kapni ilyesmit...

    Itthon saját célra építettem egy USB-s DAC (majdnem hangkártya) + OTL csöves erősítő kombót. Ezt nyilván nem fogom elvinni magammal futni mert legalább 5 kiló, de ezzel ki mernék állni nagyközönség elé is. Ez az a fajta a cucc, amit a botfülűek is elvinnének haza... (részletek) Van itt PH!-n aki készít ilyeneket pénzért, emlékeim szerint 40-60k körül, legalább is az erősítő részét.

    Szóval igazából kétféle ember van. Aki eddig kommersz eszközökön hallgatott csak zenét, és akinek már volt szerencséje jobb cucchoz is. Az utóbbi kategóriába tartozó emberek értik mikor valaki arról beszél, hogy ezen a cuccon csak szól a zene, a másikon meg él. És ehhez közelébe sem kell szagolni a high-end dolgoknak, csak meg kell találni a jó ár / érték arányú cuccokat, vagy meg kell építeni őket ha megvannak a lehetőségek rá.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz tungsten #183 üzenetére

    Ezeket mi alapján mondod?

    Pont az átlagemberek többsége nem tud róla, hogy pl. az emberi hallás érzékenysége a frekvencia függvényében egy "harang" karakterisztikát ad ki. Ezért szokott jó eredményt adni a klasszikus "V" beállítás az equalizer-eken. Az más kérdés, hogy a többség ott is csak tologatja a potikat, mindenféle mögöttes ismeret nélkül, ezért is van annyi összevissza factory default hangzás ezekben a kütyükben...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz mzso #339 üzenetére

    Azért egy gagyi meg egy normális audio résszel megáldott telefon között hallani a különbséget. Most h. te még nem tapasztaltál ilyet, azért ne minket küldj álomvilágba... Lásd korábbi egyetlen posztomat itt ebben a témában.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Tulku #346 üzenetére

    Ugyan már, azt a sütős poént mindenki elsüti ;]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #16820480 #415 üzenetére

    Egy bizonyos árszint alatt nehéz megtalálni a középutat fejhallgatóban. Gyakran az a helyzet, hogy vagy normális magasai vannak, vagy tuccog benne a mély és úgy általában doboz hangja van, hiába "márkás" a cucc.

    Kollégámnál hallgattam Audio Technika ATH M50X fejhallgatót, na ott minden a helyén volt, iszonyat erőteljes tiszta mélyekkel és frankó részletes magasakkal, ráadásul egyik tartomány se ment a másik rovására. Nála jobb fejhallgatóval én még élőben nem találkoztam. Csak hát az kerül 50k-ba... :D

    Még nem tettem le róla, hogy egyszer veszek olyan ATH-t de per pillanat egy (kettő darab) régi Sony MDR-CD250 fejhallgatóm van amiknek ugyan nincs erőteljes mélye, de a közép és a magas tartományuk iszonyatosan jó és részletes, pedig valamikor a 90-es években készültek. Per pillanat remekül kiszolgálják a azokat a helyzeteket, amikor le tudok ülni zenét hallgatni, vagy értelmesebb filmet nézni velük.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz s4tch #424 üzenetére

    Hogy mondjam, ahol boltban ki lehet próbálni fejest, ott mindig kipróbáltam. Úgy még egyik sem szólt, mint az. :) Ráraktuk kolléga külső meghajtó erősítőjére amit említettem korábban, na azzal együtt igen csak ott volt a szeren.

    Ennél drágább cuccokhoz még nem volt szerencsém. Van konkrét típus, amit jónak mondanál de nem megfizethetetlen?

    krx21: mit néztél ki?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák