Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz b. #4 üzenetére

    Azt, hogy hibátlan, nem mondanám, van benne bőven bosszantó apróság, de szerencsére engem eddig a nagy gebaszok elkerültek, pedig 2015 óta használom ugyanazt a gépet újra telepítés nélkül.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz vicze #25 üzenetére

    A következő kiadás, és a frissítés két külön dolog.
    Nem fogja automatikusan telepíteni a 1904-re (vagy akármi is lesz a build száma) a 1910-t, és a 2004-tsem, csak, ha kézzel elindítod, vagy majd 2021-ben, amikor a 1904 támogatás lejár.
    De addig az összes biztonsági frissítést megkapja a 1904.
    Kérdés, hogy mit fognak szólni hozzá a szoftverek, amik néha igénylik a legfrissebb Windows verziót. Nvidia driver esetén volt idő, amikor csak a legutolsó kiadásra wolt hajlandó felépülni, mostanában nem tudom hogyan van.

    Szerintem egyszer rá fognak jönni, hogy nem szabad mindig minden gépre rá erőltetni a legfrissebb builder, mert egyre több lesz a tizen+ éves öreg vas, amire a legújabb build már nem telepíthető.
    És mindig is lesz sok olyan gép, aminek a drivereit gyártó cég lusta, vagy van valami spéci hardveres, amire viszont a legújabb buildet nem jó 5let telepíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Kékes525 #103 üzenetére

    Tartalom fogyasztásra lehet, hogy háttérbe szorul a desktop, sőt,, már ki lehet mondani, hogy megtörtént.
    De tartalom előállítására, munkara.???
    Már azzal megszenvedték, amíg ezt a posztot mobilon megírom.
    Egyszerűen rengeteg olyan dolog van, amire egy desktop alkalmazás jobb.
    Van persze, amit lehet felhőben futtatni, de nem mindent.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Kékes525 #124 üzenetére

    "Egyszerűen rengeteg olyan dolog van, amire egy desktop alkalmazás jobb."
    Igaz, most, de a jövőben is?

    Szerintem még nagyon sokáig.
    Csak azt próbáld ki, hogy használsz egy "rendes" adatbeviteli alkalmazást, vagy helyette ugyanannak a webes felületét, vagy azt az alkalmazás egy távoli asztal kapcsolaton bejelentkezve. Még perverzebbek távoli asztalra belépve böngészőben :D
    Szar az, amikor minden egyes egérmozdulat után fél-egy másodpercet kell várni, míg a böngésző, vagy a távoli asztal a szerverrel kommunikál, frissíti az oldalt, újratölti, satöbbi.
    A munkaidőd jelentős része nem az adatbevitelre, hanem a szerverkommunikációra való várakozással telik el.

    Nem tudom, valahogy félrecsúszott valamikor ez a dolog. Régebben vérre menő viták voltak abból, hogy melyik fordító készít optimálisabb, gyorsabban futó kódot, most meg mi a trend? Javascript. A böngésző letölt 4-5 megányi scriptet (ha szerencséd van, cache-ben volt), ezt megpróbálja feldolgozni, minden egyes alkalommal, ahányszor arra az oldalra tévedek. És teszi mindezt úgy, hogy esetleg a háttérben egy ASP.Net szerver van, ami C# kódot futtat, ami megintcsak egy féligmeddig interpretált kód, amit futásidőben fordít és értelmez.
    Perverzebbek ugyanezt megcsinálják telefonon is, már oda is JS-ben írnak alkalmazást, tehát egy ARM procin, Linux fölött futó android keretrendszerre Java-ban megírt JS értelmező jeleníti meg a tartalmat.
    Egy desktop alkalmazás, ha rendes programnyelven van megírva, ilyet sose csinál, és a szerverekkel való kommunikáció is sokkal optimálisabb. Az a része viszont igaz, hogy nagyvállalati környezetben nehezebb üzemeltetni egy többszáz gépre telepítendő céges alkalmazást, amit időnként frissíteni kell.

Új hozzászólás Aktív témák