Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joghurt

    addikt

    válasz bambano #46 üzenetére

    1. Még a legdrágább fizetős szoftverek gyártói is megtehetik, hogy semmi garanciát nem vállalnak semmire. Nem túlságosan sarkítva egy Windows telepítésénél olyan EULÁ-t kell elfogadnod, hogy ha egy karakteres képernyős Tetris indul csak el, azért sem reklamálhatsz.

    2. Az OpenSSL egy nyílt projekt, a maga "AS IS" licencével, lelkes hobbisták által fejlesztve. Egyértelműen az ezt felhasználó cégeknél a felelősség, hiszen nekik lett volna erőforrásuk, eszközük a 4 félállású fejlesztőnél alaposabban letesztelni. És a multik hozták meg azt a döntést, hogy erre az implementációra bízzák a titkosítást. Senki nem kötelezte erre őket, fejleszthettek/vehettek volna más megoldást.
    Szándékosan sarkítva: Ha én felrakok egy rutinkönyvtárat, amiről sikeresen elhitetem, hogy még kvantumszámítógépekkel is feltörhetetlen lesz, majd a teljes internet titkosítása ezen zajlik, majd kiderül, hogy végeredményben csak minden byte-ot rotáltam eggyel, kinek lesz a hibája, ha bárki megszerezhette az összes bankkártya adatát?

    A tej élet, erő, egészség.

Új hozzászólás Aktív témák