Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Alogonomus #21 üzenetére

    Ezert remelem, hogy jovore jobban eltalaljak a lekotott kapacitast, hogy ne kelljen felretenni semmit. Iden sok eladastol estek el a mobil es a desktop szegmensben is. Persze nalunk lehet hogy az is problema, hogy az importorok, nagykerek nem akarnak rendelni AMD-s konfigokat, mert a nemet piacon joval nagyobb valasztek erheto el.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • b.

    félisten

    válasz Alogonomus #7 üzenetére

    Hol is olvastam erről a fiokról. jah megvan az Intelnél a ryzen megjelenésekor. Vigyázni kell vele. :DDD
    Mindkét cégnek kidolgozott útiterve van. A GPU tervezés évekre előre szól, az Nvidiának is kész a Hopper terveken, ebben biztos lehetsz mindkét cég már az RDNA4 és a Hopper utáni generáción is dolgozik ezerrel.
    AZ RDNA 3 elöbb jelenik meg elméletileg mint a Lovelace.
    Az a kérdés ki tudja nekik majd legyártani ,mennyit és mennyiért, mert jelenleg az autógyártók is sorba állnak és mindenki más is. A Héten állt az Audi és a Suzuki is félvezető hiány miatt.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Alogonomus #35 üzenetére

    Én meg vártam hogy szokás szerint az elképzeléseidre alapozott mesékkel( finom szóval élve) állsz elő.
    Nem nagy vonalakban van kész, belátható időn belül ki lesz adva elméletileg 2022 második negyedév... [link] A Hopper professzionális szegmensbe érkező MCM GPU..
    Az Nvidia úgy 21 % kal a TSMC egyik legnagyobb megrendelője 2021 ben is, úgy hogy a gaming GPU-i a Samsungnál készülnek,de az A100 és a professzionális szegmenst itt gyártják, rohadt drágán.

    5 nm TSMC gyártásra visszaállnak de valószínűleg megmarad a Samsung is ahogy ezt már eljátszották a Pascal szériánál, ott a kisebb GPU kat a Samsung gyártotta.
    NIncs semmiféle megromlott viszony és ez miatti csúszás 5 nm re, ez full kamu tőled, ez üzlet... mutasd már meg honnan van ez a hivatalos infód. Már 2020 ban lefoglalták előre a gyártókapacitást 5 nm re. [link] amikor még az Ampere ki sem volt adva...Azért mentek át részben Samsungra mert olcsóbb és nem akartak versenyezni a kapacitásért, ami a jelenlegi helyzetben jó döntés volt.
    A 2 éves ciklus már 5 generáció óta a normális tempó náluk,2022 ősz az 2 évre van az Ampere megjelenésére.

    Az RDNA val kapcsolatos linkjeidet próbáld meg értelmezni, mert nem megy neked ez az angol vagy nem tudom miket látsz bele ezekbe a cikkekbe.
    Az infók szerint az RDNA3 6 nm lesz vagy 6 és 5 nm és a CDNA 5 nm lesz,míg az Nvidia mind a professzionális mind a gaminget 5 nm-n fogja gyártani,ha a Lovelace nem egy Tegra utód lesz valójában.
    AZ Intel is 5 és 6 nm-t kap.

    AZ Apple 3 nm-t kap.
    Mindkét cég tudná hozi a következő gent ha akarná de nem fogja hozni. AZ AMD RDNA 2 refresht kezd gyártani, mint olvashatod a cikkben amihez kommentelsz az Nvidia pedig Supert hoz és majd nyárra jönnek az új dizájnok és infók.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • andrej_

    csendes tag

    válasz Alogonomus #45 üzenetére

    Már egy korábbi hírnél említettem volt, hogy egy dolog, hogy az AMD esetleg jobb, de konkrétan a beszerzéskor mondjuk "kell 100db (vagy 15 000db) irodai PC" hangzik el. Aki pedig szállítja, az azt látja, hogy van mondjuk i3-as vagy i5-ös intelből neki egy vagon vagy abből érkezhet szállítmány és puff eladják. Még az is előfordulhat, hogy az adott automatikus telepítő rendszerek eleve az inteles driverekkel vannak tesztelve, és csak minimális extra tesztelés kell a következő generációhoz, ezért esetleg direkt kérik a géptípust.

  • devast

    addikt

    válasz Alogonomus #47 üzenetére

    De hónapok múlva se kaphatod meg. Még szerverekbe se. Nézzél mondjuk egy poweredge konfigurátort, alig pár milan cpu-val lehet kérni. Megnézem wikipedia-n mi létezik, van vagy 20-30 SKU, szervert meg árulják 3-4 félével. Katasztrófa... és ez amcsi piacon, itthon bele se merek gondolni milyen nehéz lenne szerezni milan szervert.

  • andrej_

    csendes tag

    válasz Alogonomus #47 üzenetére

    Szerver fronton már változik a helyzet, egyre több "validált" AMD-s megoldás van, mit megvesznek. Egy HP vagy Dell eleve elég hasonló alkatrészt használ akármelyik gépében. A HPC vonal pedig validál egy konkrét konfigot, és utána megrendeli. Lásd a CloudFlare-t, akik singlesocket AMD-vel mennek, mert az intel olajkályha üzemmódban ment.

    A desktop vonalnál általában nem merül fel a CPU típus a beszerzéskor. Kérsz egy biznisz desktopot, mondjuk small form factort, meg mondják hogy mennyi per darab és jön. Vastagon tesznek rá, hogy AMD vagy Intel, kivéve az esetet, amikor az üzemeltetésben fontos, amit írtam. Nagyon nem mind1, hogy egy 10k-s gépújításnál a meglévő image-et akár egyben rá tudod tolni és gyorsabb a rollout vagy neki kell állni tesztelni a jófej helyi, meg egyéb felhasználókkal.

    Az AMD a hírek szerint az EPYC-re fókuszál, ami a Ryzent érinti, hiszen ugyanaz a chiplet az alap. A DIY piac csak szeretne annyi CPU-t felszívni, amit a korporét beszerzések igényelnek.

    @Devast: pont a hetekben próbáltam a belépő Epyc-re (7313P) lőni, de gyakorlatilag elérhetetlen álom. Ismerős belépő 42xx Intelre várt 4 hónapot.

Új hozzászólás Aktív témák