Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SirRasor

    őstag

    válasz #90384640 #15 üzenetére

    Egy apróságot leszámítva: MSO word/excel (mindegyik verzió! XP (2001)-től kezdve) pillanatok alatt elindul(igen, a 2019-es is), a LO writer/calc meg másodpercek alatt indul csak el. Ez pölö engem baromira idegesít és csak ezért maradok Office 2007-nél, de most teszek egy próbát ezzel az újjal, hátha gyorsult valamennyire.
    Nem, tojok rá milyen gépen fut. A 2007-es egy krumplin is gyorsan elindul, de a munkahelyi gépem se egy erőmű és a 2019 1mp alatt már használatra kész.
    Mindig így válogatok programokat a gépre: legyen pici, gyorsan fusson stb. 7zip, foobar2000, mpchc, sumatrapdf, de ez az office hányadék még nincs a helyén :(

    EDIT: feltettem, kipróbáltam és az ezelőttihez képest (talán 5.x-et próbáltam utoljára) érezhető a gyorsulás. A versenyt nem veszi fel, de most már 2 másodperc alatt van a kettő közötti különbség, ami már elviselhető (ha már benne van a memóriában!)

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    válasz hunluki #23 üzenetére

    Hát nem tudom, szerintem az előző hsz-embe beleírtam direkt, hogy a LO benne van a memóriában :U
    Másrészt pont a 2007-es, ami fent van a gépemen, na ott semmi se töltődik a memóriába rendszerindításkor. Még csak szolgáltatás se fut az office-tól. Ahhoz képest az első vs második indítás között 500 ms különbséget se érzek. Igaz 340 kb-os az indító exe és a memóriában kemény 11 MB-ot foglal le egy üres dokumentumnál.
    Libreoffice üres dokumentumnál bekajál 164 MB-ot. Na itt a különbség...

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    válasz hunluki #25 üzenetére

    Nem, egész egyszerűen a 11 MB vs 164 MB számít.
    Később szerkesztettem; pont nem láttad. Szóval a 2007-eset még baromijól optimalizáltan csinálták meg. Semmi szemét, semmi sallang és támogatja az X-es formátumokat. Igaz, a telepítője is csak ~400 MB. Utána már nagyon elszálltak mindennel.
    Na nézzük tovább mi mennyi a memóriában:
    excel üres tábla: 6,5 MB
    calc üres tábla: 155,8 MB
    Hát ennyi. Maradok a 2007-esnél.

    beef A 2007-esben még nincs olyan. hát igen, a benti 2019-esben már ott csücsül :W
    Egyébként pont a OfficeClickToRun szolgáltatással indultam el a lejtőn, mert ugyanezt végigcsináltam, mint Te. Letiltva: akkor semmi se megy. Nem megy? Oké, akkor kuka az egész és keresek valami mást. Na akkor LibreOffice-oztam picit, de sok kompatibilitási gond jött elő és akkor visszatettem a 2007-et. Azóta semmi gond és villám gyors :D Persze modern dolgokat biztosan nem lehet vele csinálni, de amire nekem kell, arra pont jó.
    Ha meg kevés lenne, akkor már inkább google drive-on csinálnék gdoc gsheet stb-t. Persze az még lassabban nyílik meg mondjuk asztali drive-ról indítva, de ott már nem is az a cél.

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    válasz hunluki #28 üzenetére

    Nekem is 8, de ha tényleg kíváncsi vagy, akkor tedd fel a 7-est és azt a képet linkeld be. Illetve abból a 64 biteset tettem fel. Nyilván az több memóriát fog lefoglalni, de azért annyival nem.

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák