Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyberius

    aktív tag

    válasz dajkopali #24 üzenetére

    Csak szólok, hogy az "általad nagyra becsült magyar pszichológus, Szendi Gábor" egy szcientológus, tehát mindenre fúj, amit a pszichiátria valaha is kitalált, mert Hubbard bácsi azt jobban tudja. És gondolod, ha nem lenne bizonyíték az ECT hatékonyságáról, még mindig használnák a nyugati világ agyonellenőrzött és -szabályozott kórházaiban?

  • Tyberius

    aktív tag

    Oké, elnézést kérek, Szendi nem szcientológus, vagy ha igen, jól álcázza. Összekevertem valakivel. Tény, hogy nem a tipikus szcientológus rizsát nyomja, annál árnyaltabban érvel. Mondjuk egy valamirevaló pszichológustól el is várnám, hogy tudja, hogyan kell átvinni az üzenetet anélkül, hogy a hallgatóság fejében kigyulladna a vörös lámpa. Ettől függetlenül nekem feltűnt pl. az indexes interjújában, hogy nem a pszichiátria egyes módszereit ostorozza, hanem általában a pszichiátriát. Ez tipikusan a szci-kre jellemző hozzáállás.

    dajkopali: "az elektrosokk tipikusan a jóslás-szindrómát mutatja: ha segít, tanulmányt írunk róla, ha árt, elhallgatjuk" - mármost erre tudsz példát hozni? Mert ez így általánosítás, ezzel bármilyen tudományos eredményt kétségbe lehet vonni. Honnan tudod, hogy Szendi módszerei nem szenvednek ugyanettől a szindrómától?

    "és sajnos az az istenített nyugati tudományos élet igen gyakran használja ezt a metódust, mindegy, hogy atomfizikáról vagy egészségügyről van szó - nem általánosítok, az egyetemen a saját szememmel láttam a kísérleti eredmények meghamisítását" - nem vonom kétségbe, de ez még sehol sem indokolja, hogy egy pszichológusnak higgyek, egy pszichiáternek meg ne. Utóbbi nem hamisíthatja meg a saját eredményeit?

    Ami azt illeti, én már azt nehezen tudom elképzelni, hogy egy valamirevaló orvos ECT-nek tegyen ki egy páciest, ha tudja, hogy az nem olyan hatásos, mint ha felírna neki egy dilibogyót vagy elbeszélgetne vele. Ha tényleg ennyire ellentmondásos lenne az elektrosokkterápia, akkor az orvosok szólalnának fel ellene, nem a pszichológusok.

  • Tyberius

    aktív tag

    válasz HyP3b0y #41 üzenetére

    HyP3b0y válasza fordfairlane (#15) üzenetére: "Hol árulod azt az autót amivel a te idődben ilyet csinált"
    Engedd meg, hogy felhívjam figyelmedet: fordfairlane avatárja egy kőbalta. Szerintem ezek után le fog esni, hogy működik az ő benzin nélküli autója :D

Új hozzászólás Aktív témák