Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz t72killer #17 üzenetére

    Az újabb Fujik (X-T30, X-T3) már teljesen vállalható videó AF-et tudnak, az update után ez csak jobb lesz, szóval ebben az X-A7-ben is valószínűleg elég jó lesz. A Panasonic messzire kerüli a PDAF-et és bár bámulatos mit ki tudtak hozni a CDAF-ből (tényleg, egy G9-ben már kimaxolták amit a technológia tud), csak ugye ez megkérdőjelezhető értelmű siker, miközben mindenki más már PDAF-et használ.

    (#16) Örni: Én magam is rásütöttem a Sonyra a sértést, hogy ők az új Canon, de ezt pont nem a szenzor miatt. Oké, a régi A6000 és az új generáció ugyanúgy 24 megapixel, de nem igaz, hogy nem volt fejlesztés, jobbak érzékenységben, jobbak hőelvezetésben (kérdezz egy ős-Sony MILC videóst, hogy ez mekkora dolog valójában) és a szenzorra integrált új AF rendszer ég és föld különbség. Az A6100 pedig egyszerűen csak a régi, amúgy máig kapható és gyártott A6000 leváltására érkezett belépő modellnek. Az A6000-ből a mai napig komoly mennyiséget adnak el és az A6100 érezhetően fejlődött. EVF-ben nem, de ez szándékos, hogy tudják az egészet olcsóbban gyártani az A6400-nál. Nekem ez szimpatikusabb megközelítés, mint eltüntetni a vázról az EVF-et.

    Az X-T30 meg remek gép, ha tetszik akkor lehet érdemes még gyűjteni egy kicsit hozzá. Ha meg túl van a lélektani határon az ára, akkor várni érdemes, figyelni a használt piacot, ilyesmi. Nálam is van ilyen lélektani határ, megvan a melós gép a cégnél és bérelésre is elérhető bármi ami éppen kell, viszont otthonra a saját szórakoztatásomra én sem akarok vagyonokat elkölteni, csak már futottam bele olyan ön-pofonba, mikor megvettem inkább az olcsóbb, fapadosabb vázat és csak egy tök felesleges kört futottam vele. Egyik ilyen például az X-A7 üknagyapja volt, az X-A1. :) Jobban jártam volna ha rögtön egy X-E1-el vagy ilyesmivel indítok.

Új hozzászólás Aktív témák