Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz Pete55555 #78 üzenetére

    Ha úgy gondolnám hogy le kéne húzni a rolót nem vettem volna Vegát...

    A Polaris valóban versenyképes még, de a felett már nincs ütőképes fegyverük, és ez mára oda vezetett hogy az nVidia már nem is kényszerül versenyhelyzetbe. Folyamat jönnek a pletykák hogy a Volta késni fog, meg hogy az alsó-közép kategória valójában meg sem fogja kapni, stb. Ráérnek mint Pató Pál úr...
    Szerintem ez az AMD sara, ha hagyták volna ezt a hülye Vegázást a fenébe és simán csak építenek egy nagyobb Polarist GDDR5X memóriával most sokkal előrébb lennének, a piacon meg lenne verseny.

    Nem is értem miért vagyok hülyének nézve amiért ezt akarom; nézzetek a processzor piacra, pontosan azt csinálták amit a GPU piacon is kellett volna. Eldobták a hiper-szuper, jövőnek készülő, álmodozós design-t, helyette csináltak valamit ami viszonylag olcsón gyártható, moduláris, MA versenyképes, az Intel meg kapásból nyakon is fosta saját magát.
    Pontosan ugyan ezt meg tudták volna tenni a GPU piacon, de nem tették, mert az RTG-t még mindig álmodozó majmok vezették. Nem kell messzire menni, a 3dfx pont így ment csődbe...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Pete55555 #96 üzenetére

    Hát részben úgy értettem... A felsőkategóriás kártyájuk gyengébb mint a konkurenciáé, drágább, egy bő évet késett hozzá képest, és csak április óta kapni normálisan, még ha messze MSRP felett is.

    A középkategóriás kártyáik /Polaris/ papíron még versenyképesek, de azokkal is elég komoly készletezési gondok voltak, így valós piaci verseny hónapokig nem volt. (tudom a 1060 ára is felment, de azt legalább lehetett kapni végig, így aki akkor vásárolt gépet, nem kérdés mit rakott bele) A Polarissal viszont az a gond, hogy önmagában nem elég a piaci részesedés egészséges szinten való tartásához, e nélkül pedig a fejlesztők egyre kisebb figyelmet fognak fordítani a GCN architektúrára. "Egész pályás letámadást" kellene indítaniuk, ahogy a CPU részleg is tette, máskülönben nagyon sokan nem fogják komolyan venni őket.

    Persze abban igaza van pl. Abu-nak, hogy a GCN nagyon jó, és az iparág egyes megbecsült fejlesztői ennek hangot is adnak, de a játékok 98%-t nem ezek az emberek írják. Nem azt akarom ezzel mondani, hogy a többi fejlesztő egy balfasz, sokuk nagyon ügyes, de mind, mind profitorientált cégeknél dolgoznak, ahol egyes megoldások technikai szépsége a kutyát nem érdekli... az viszont annál inkább, hogy a piac 70-80%-t lefedő GPU architektúrán hibamentesen fusson a termékük, és ez már jó ideje az nVidia kártyáit takarja.

    Nem vitatom hogy jó-e a GCN, sokadik GCN-es kártyámat nyúzom, nyilvánvalóan jó, de be kellene végre látniuk hogy nem működik az a stratégia amit a GPU piacon nyomnak már lassan egy évtizede. Tényleg úgy gondolom, hogy csak a FreeSync, ETH mining, és a konzolok tartották életben a Radeon GPU-kat az utóbbi időben. Pedig ez lehetett volna egészen máshogy is, ha nem öntenék az architektúrájukba vödörszámra a "talán egyszer jó lehet valamire" típusú modulokat...

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák