Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • remington2

    senior tag

    válasz superecneB #8 üzenetére

    Naiva:

    Miért biztonságos? Az onlány bót azt mondja, persze hogy az, használjam nyugodtan (nekik az jó, ők nem kockáztatnak). Az apróbetűbe azért odaírják, hogy hivatalos helyen kívül (ez nincs definiálva) semmilyen számot, senkinek, soha ne adjak oda, mert az iszonytatóan veszélyes, legyen vírusírtó, meg szögesdrót. De azért biztonságos.

    Az irány az lenne, hogy minél kevesebb helyen pénz, minél több helyen kártya, viszont ez jóval veszélyesebb, mintha pénzzel járkálnék. Miért? Mert a bankkártyaadatokat bárki ellophatja, bankautomatákat bütykölnek, boltokban húzgálják a kártyát (néha kétszer is), aztán megy az üzbegisztáni nagybevásárlás, meg a rohangálás. A tárcádban lehetnek százezrek, de ez aligha reális ma Mo-on (ki az, aki nonstop százezrekkel járkál csak úgy?), a karidon (számládon) ott lehet a fizetésed, némi megtakarítás, ha van, meg a teljes hitelkeret. A tárcád ellophatják, buktál. Ha a kariddal lesz gond, akkor viszont benne leszel a nyúl üregében, és átéled a mélységét is. Annyi segítség van, hogy korlátozott lehet a napi pénzfelvét, de ezzel nincs kisegítve az egyszeri ember, főleg, ha a kártyája megmarad, csak a klónjával valahol Líbiában Tomahawk rakétákat fizetnek ki.

    Mellé még ha fizetsz vele, akkor baromkodás, húzgálás, pinkód, aztán ennyi idő alatt 2x végeztél volna, ha kpval fizetsz. Ugyan ez nem biztonsági kérdés, de kényelmi, és ez is fontos. Én sosem fizettem még sehol bankkártyával, sem online (szám kiadásáról szó nincs, akármilyen steames vagy egyéb online kedvezmény, a kártyámat a számlámmal semmiért nem kockáztatom), sem boltban. Utóbbiban még lett is volna ráció, de miért kockáztassak, ha még mellé sokszor lassú is Jó oda a papírpénz is, bevált, nincs kockázat, legalábbis nem nagyobb, mint a másik megoldásé, így nem játszik. Valamennyi pénz mindig van nálam, aki meg a 200000k-s átlagfizetését egyben felveszi, majd azzal nekiáll lófrálni, az így járt.

    +, ha az ember normális netes és egyéb fizetési lehetőséget akar, az nagyon gyakran plusz pénz, plusz utánajárás, sok esetben a semmiért, vagy csekélyke haszonért. Nem éri meg. Az emberek nem azért nem használják a papírpénzt, mert szerelmesek bele, hanem mert egyszerű és hatékony, vs. a kártyás fizetéssel, és az azzal együtt létező képzelt és valós veszélyekkel.

    Persze, tudom, hogy a sötét középkorban élek, majd a bankolást jobban értők kiigazítanak, hol nem igaz a képletem.

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • remington2

    senior tag

    válasz remington2 #13 üzenetére

    Korrektúra

    Az emberek nem azért nem használják a papírpénzt
    --->
    Az emberek nem azért használják a papírpénzt

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • remington2

    senior tag

    válasz superecneB #16 üzenetére

    Azt nem mondtam, hogy tragikus. Főleg azért írtam, mert a kampányszerű, felelőtlen hirdetéssel, hogy ez tuti, gyors, biztonságos, add meg mindenütt, használd mindenütt, mert ez olyan jó neked, miközben egy szó nem esik semmilyen kockázati és biztonsági tényezőkről (pedig ezek léteznek) na ezzel nem értek egyet.

    Sajna a boltokban is használják (még) néhányan a karis fizetést, amíg meg nem unják. Előttem vásárolt most is egy illető a mai nap, 3 ember fizetett volna annyi idő alatt, míg szerencsétlenkedtek vele.

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

Új hozzászólás Aktív témák