Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz 8th #16 üzenetére

    Naja, itt is rendszeres, hogy követésbe beírják, hogy nem találtak itthon, majd napokkal később bedobják az értesítőt. Meg sem próbálják kézbesíteni a nem teljesen lapos leveleket, pedig a nemzetközi regisztráltat akkor is kellene, csak a belföldi regisztráltra és a nemzetközi regisztrálatlanra vonatkozik a méret limit. Ja és persze nem is géppel nyomtatott értesítőt dob be ilyenkor, hanem a régi fajtát. Eleve a postán megírja a papírokat. És ez nem csak a járvány alatt van így, hanem régóta az általános.

    De most kifejezetten bosszantó. Nem lepne meg, ha forgalomcsökkenésre hivatkozva most kevesebb kézbesítőt foglalkoztatnának, mert nem nagyon látni kézbesítőket mozogni. Egyik alkalommal egy idősebb, egyenruha nélküli hölgyet láttam postás biciklivel.

    (#1) Lauda
    abban nem vagyok biztos, hogy sima regisztráltként küldik a bírósági leveleket. Mintha hivatalos irat vagy levél lehetőség is lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz apezka #21 üzenetére

    már létezik olyan szolgáltatás plusz pénzért, hogy ne hozzák ki: postafiók. Hogy értesítsenek róla, hogy érkezett valami a postafiókba pedig még azon felül plusz pénz.
    Régebben nézegettem is, de több baj is volt vele. Ha regisztrált levél, akkor a postafiókba is csak értesítőt dobnak és ugyanúgy sorba kéne állni a küldeményért. Ha nem ugyanabban a postában van a postafiók, akkor nem is ugyanott. Ráadásul az ürítését is gyakran meg kell tenni. Szóval semmi előnyét nem láttam ahhoz képest, hogy simán ide szórja az értesítőt kézbesítés helyett.

    (#22) cuebler
    nálunk 3 működő ablak mellett sikerül nekik 5 percenként egy új ügyfelet kiszolgálni, most a kültéri sorbanállás miatt ez még látványosabb. Nagy a hatékonyság, mert alig találnak meg bármit.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz rollins #36 üzenetére

    Ez nem indok arra, hogy ne dolgozzanak és csak alibizzenek. Amikor kevesebb a munka akkor sem végzik el.

    De úgy tűnik, hogy a postának, mint cégnek teljesen megfelel, hogy nem végzik el a monopol szolgáltatásaikat, s hogy se nem megfelelő, se nem elegendő számú embert vesznek fel munkásnak. Megfelel nekik az, hogy a saját szabályzatukat sem tartják be és rendszer szinten csalnak a szolgáltatások elvégzésével. Tipikus állami cég.

    A lényeg, hogy a vezető beosztásúak lépcsőfoktól függően 5 millótáól 2 millión át 800 ezer környékéig szépen megkapják a havi fixet. Lásd
    "Vezetők és vezető tisztségviselők illetménye, munkabére, rendszeres juttatások és a költségtérítések összesített összege" [link]

    A nem vezető beosztásúakra egy negyed év bérét visszaosztva 28500 főre, 268 ezer forint átlagbér jön ki. "Létszáma, összesített személyi juttatások és egyéb alkalmazottaknak nyújtott juttatások fajtái és mértéke" a fenti link 3adik negyedévéből. Persze ez bruttó, de sokan mások sem keresnek jobban, akár szalagmunka vagy tanárok, nővérek fizetése még alacsonyabb is lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Tetsuo #39 üzenetére

    Szépen megfogalmaztad, de valójában arról van szó, hogy valamiért néhány munkakör fel van magasztalva és sajnálni kell külön őket. De közben száz másik munkakör is van, akiket senki sem sajnál és semmivel sem könnyen a dolguk. Ja meg pesze, mivel ki vagyunk szolgáltatva nekik, így hízelegni kell, nem szabad kritikát megfogalmazni, mert akkor pórul járhatunk.

    Egyébként amennyre kívülről belelátni, sokszor saját maguknak nehezítik a munkájukat. Ha be kell menni küldeményért, akkor is szinte már csak azzal lehetne fokozni a hatékonytalanságot, ha mégcsak polcokra sem lenne pakolva a cucc, hanem csak kazalba hajigálva. Miközben legalább a regisztrált küldeménynél lehetne használni a nyomorult vonalkódot, hogy rögzítsék a rendszerben, hogy hová tették el az adott küldeményt. De igazából ezt a nem regisztráltaknál is meg lehetne oldani - sőt, rengeteg pénzt költöttek nemrég is fejelsztés címszóval olyan szolgáltatásra, ami már létezett, de ügyfél felé nem volt felület használni. Rendszer szintű a nem akarás. De hallani, hogy néhány településen életrevalóbb emberek dolgoznak és például ráírják az értesítőre, hogy melyik rekeszben kell majd keresni, s nem tesznek 3 kört több raktárhelyiségben, mire rájönnek, hogy a kászhoz közelítő logikájukkal hová is tették el. Nem is értem, hogy nincs erre eleve felkészítve a meglévő renszerük. Bár értem én, mert hallottam beszélgetni őket. Ha nő a hatékonyság, akkor kirúgnak valakit, ezért nem szabad hajtani.

    Látszik, hogy nincsenek igazi szakszervezetek és az emberek is inkább panaszkodni szeretnek, mint összefogni.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz F.E.K.. #46 üzenetére

    juttatás, hogy fél év után kaphat munkaruhát :DDD
    ösztönző: örülj hogy dolgozhatsz, ne akarj túlórapénzt :D

    De hogy állami cégnél is külön ki kell emelni, hogy nem feketén foglalkoztatják...

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz MaCS_70 #62 üzenetére

    Volt egy tévé műsor is pár éve róla [link]
    vannak magyaros megoldásaik :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák