Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jimbimx

    csendes tag

    válasz hallador #25 üzenetére

    Hosszú mérlegelés után Apple-utálóként megvettem az első Apple asztali terméket egy M1-s Mac-mini személyében. Az air-en törtem a fejem, de mivel x230-ra még sikerült a Big Sur-t felpetákolni, az asztali verzió mellett döntöttem. Amiket írsz, amiktől félsz magam is aggódtam korábban miattuk, de nem voltak megalapozottak a félelmeim. Az M1 chip tényleg valami csoda (na jó nem az, de nem tudok belekötni). A bővítési opciók árai valóban pofátlanok.
    Hogy mi használható m1-el? gyakorlatilag minden. Amit a "mindennapi" ember használ : Office- natívan, Chrome natívan, speciálisabb felhasználásra: Adobe cuccok natívan, játék: WoW natívan fut M1-n.
    Régi windowsosként féltem az osx korlátaitól, de nem nagyon találtam még olyan problémát (szigorúan átlagfelhasználóként ) amire nem volt megoldás.
    Úgyhogy állítom, hogy a korábban valóban rettenetesen túlárazott Apple világ mára alapkiépítése vonatkozásában csaknem BestBuy lett, és a bővített verziói sem kerülnek többszörösébe egyéb márkák hasonló kiépítésű termékeihez képest.

    [ Szerkesztve ]

  • jimbimx

    csendes tag

    válasz hallador #66 üzenetére

    Nem gondolok dilettánsnak sok embert a véleményével a tieddel szemben.
    Vallod a saját igényeidet, mint "átlag"felhasználóét. Pedig ha több VM fut Nálad "hobby" szinten is, nem vagy az.
    Átlagfelhasználónak sok is az M1. És továbbmegyek, meg kell emelnem a kalapomat az Apple előtt, bármennyire nem szívem csücske cég, mert szerintem az új iPad pro-val megcsinálta a számítástechnikai svájci bicskát. Gyakorlatilag eltűnt az asztali gép és tablet közötti különbség, csak kis idő kérdése, és OSX futhat a tableten. - Főleg diákoknak- nappal jegyzettömb, délután számítógép, este tablet. Na ők az átlagfelhasználók. És megkapják egy közepes laptop áráért. Ezzel versenyezni képes ajánlatot jelenleg én nem ismerek más cégtől. Ha tudsz ilyet, kíváncsian várom azt.

  • jimbimx

    csendes tag

    válasz zsid #89 üzenetére

    Nem szakértőként úgy látom, hogy az M1 chip nem teljesítményben “ver oda”, hanem sokkal inkább a fogyasztás/teljesítmény aránya ami óriási meglepetés, valamint hogy az ARM alap pariba került teljesen az x86-s csúcsprocesszorokkal.
    A haverod ha ráért január óta teszteket nézetni veled, és van jól működő gépe, vélhetően nem sürgős problémával néz szembe. A helyében/helyedben megvárnám az M2 megjelenését, mivel ahogy fentebb is boncolgatták mindegy milyen formában - több M1 összehegesztésével, vagy újabb felépítéssel -, de a pro felhasználóknak akar majd megfelelni, így annál már nem lehet kérdés a váltás észszerűsége.
    Nem mellesleg a portolások is jó eséllyel jobbak lesznek addigra.

Új hozzászólás Aktív témák