Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crazykid83

    csendes tag

    válasz RefFes #27 üzenetére

    Igen értem én, hogy a CB altt elérhető intellel a 230, pont ezt mondom, hogy az órajel az ami az intelnél nagyon megy. Ezért van 6700k-m. Nem kellett vért izzadni vele, hogy egy laza tuniggal elérjem a 200/1000-et.
    Azt próbálom magyarázni Neked, hogy az AMD IPC-je már jó és nincs akkora lemaradás. ÓRAJELBEN igen, de ha azon is javít, akkor olyan nagy baj lesz, hogy egy pl. r5 3600x tudja majd a 210/1700-at??? (Az AMD SMT-je hatékonyabb, azért írtam oda 1700-at)
    Pont az a jó, hogy végre választhatsz, és ha nincs szükséged CB pontok gyüjtögetésére, simán elkaristolsz egy AMD-vel is már végre.
    Szerinted nem poén venni most egy 1600-as Ryzent kb 35k-ért használtan? Aki nem csak játszik ennyiért nem rég még csak egy i7 2600 esetleg k-ról álmodhatott...
    Ismét leírom az IPC az Instruction Per Clock (vagy Cycle), ebben már kezd pariban lenni a Ryzen. Az órajel az ami nem skálázódik oda, hogy hozzon neked most 185+ értékeket. De hidd el, fog az. És szerintem király lesz, ha ezt megkapod 50-60k HUF-ért.
    Bocs, nem kioktatni akarok, csak néha ez a számháború nem érthető számomra, mert kevésszer látom értelmét ennek. Ha melózol vele oké, értem hogy kell. Minden perc számít és pénz, de játéknál???

Új hozzászólás Aktív témák