Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biker

    nagyúr

    válasz rii #35 üzenetére

    Ezért nem életstílus, mert az élet más területére nem hat ki.
    és ezért nem is életérzés

    éppenhogy de, és ezért veszélyes, és ezért tartanak tőle sokan.

    Hülyének néztek most, de elmondom mire célzok:

    - sokat használva egy kényelmes, kellemes környezetet hamarabb fog felbosszantani, ha valami nem az.
    - ha a rendszer konzekvensen azonos dolgokat csinál, akkor bosszantani fog, hogy máshol miért van ugyanaz a funkció egyszer jobb, egyszer bal oldalon, egyszer meg alul.
    - minél jobban belelustulsz abba, hogy nem kell karbantartással vergődni, annál jobban fel fog bosszantani még egy egyszerű restart is.
    - minél jobban ki van élezve a rendszer a user experience-re, annál jobban fel fog bosszantani, mikor pl írsz egy levelet, és az aktív ablak elé bevág neked a rendszer egy semmit mondó ablakot, vagy épp a kedvenc lan hentelésed közepébe ugrik be egy oda nem kívánkozó mondjuk software update találtam az acrobathoz kezdetű ablak.
    - vagy ha épp 2-3 filekezlőn dolgozol, mert miért ne másolnál egyszerre pendriveról, meg ftp-re TC-vel, meg csinálnál mást, és kapsz egy abalkot a nagy semmibe, hogy hiba, nincs hely, akkor kereheted, hol és miért nincs, mert a hiba ablak nem a program ablak fejlécéből gördül ki, hanem wines szokásként csak megjelenik a képernyő közepén.

    és ez mind mind hosszú hónapok alatt kiírtja belőled azt, ami nekem is alapnézetem volt 12évig, hogy természetes az, hogy ha kell, napi 3x restartolok, és elmegy vele akár 10perc fölösbe, mert épp jött egy friss antivirus csomag, vagy épp heti 1órát csak kerreg a francba a gép mert spybot fut, vagy hasonlók.
    és amikor már ez nem természetes, mert rájössz, hogy ez nem a normális út, akkor rájössz, hogy igenis befolyásolta az életképedet is akár.
    Miért is?
    mert eddig ha teszem azt, vettél egy dvd lejátszót, amit minden film után ki kell mondjuk kapcsolni, majd be, mert nem megy tovább, azt mondtad, na és, a gépem is néha restartot kér.
    Most meg max kivágod a kukába, hogy mit képzelnek ezek ezzel a szarral.

    ebből a szempontból veszélyes.
    saját tapasztalat, hogy minél többet ülök a macem előtt, anál gyorsabban és jobban idegesít fel a tehetelenség a windows előtt, akár tettlegességig is, mikor mondjuk groupwise-ban választ nyomok egy levélre, ami hálón lecsorog imap miatt akkor és ott kb 30mp alatt, addig szeretnék mást is csinálni, és nem a kifehéredett ablakot nézni hülyén, ilyenkor inkább az asztalt verem, nem szegény dell-emet, de bedühödök.
    régen meg tudtam, hittem, ez így helyes, és nem idegesített.

    hu de hosszú lett

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Új hozzászólás Aktív témák