Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Mindenben sokkal jobban tetszik ez az egér, mint a Razer Ouroboros.

    Az akksija nem kb. másfél napot, hanem akár egy szűk hetet is kibír úgy, hogy nem kapcsolom ki manuálisan (csak magától "alszik el", illetve a világítás mindig OFF, de 1000Hz), pedig gyorsabban visszajön alvásból, ha hosszabb szünet után először megmozgatom. A töltés is kényelmesebb, mert ~3 óra egy töltés (ha nem kopptól-koppig kell, akkor alig ~2 órából meg lehet a "java"), ami nyugodtan mehet 500mA USB-ről is, mert potom 750mA az egész akksi (míg a Razer-be gyárilag ~2500mA megy, én 1900-assal használtam a súly miatt, és mert úgysem bírt két teljes napot biztonságosan 2500-al se, de egy napra 1900 is mindig elég volt és nem fogadott ám 1A-es telefontöltőt, csak a PC-s port volt jó neki, amiről nyilván hosszú, 6+ órás, avagy "egész estés" móka, noha végezhető gyorsan külső töltővel, míg a Logitech akksija nem jár ki). A kisebb akksi miatt könnyebb is.

    Kicsit jobban tetszik az is, ahogy a kezem követi a kurzor, bár viszonylag elégedett voltam a Razer lézeres érzékelőjével is (főleg mikor már hozzá voltam szokva).

    Egyedül a görgő a gyenge pont, mert fárasztóan nehéz a racsnis mód, a szabadon görgő mód pedig "túl szabad" (épp csak megérintem a görgőt és már moccan is a képernyőn a szöveg, akár az ellenkező irányba, mint amibe tekerni fogok). Ebből jobban tetszett a "puha racsni" (a Razer-ét nem nehéz tekerni, de magabiztosan pontról pontra léptetni se, itt pedig vagy izomláz vagy "káosz" lesz ha sokat kéne görgetni).
    Na meg persze bekattintani is nagyon rossz a görgőt, de ezt úgy hidaltam át, hogy a jobbra-balra döntést is átállítottam mouse3-ra, így csak meg kell szoknom, hogy ne akarjam lenyomni a görgőt középre, hanem lökjem inkább oldalra (az könnyű és gyors, de nincs szükségem a külön oldalazásra).

    A klikkelés (m1, m2) tényleg lehetne könnyebb, de szerintem nem zavaróan nehéz, és bőven jó "ár" ez azért, ha időben stabilabb lesz, nem kezd el hamar túl puhára kopni, nyikorogni, letapadni, stb.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák