Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacc

    aktív tag

    Gratula a cikkhez.

    Tetszett a KDE bemutatasa, lehet jobban beleasom magam, az is fent van Gnome mellett. Ha egyszerubb lenne a KDE Plasma, akkor azt hasznalnam.
    (Gnome tobb memoriat eszik, KDE Plasma kevesebbet, de ugy vettem eszre, hogy meg egy LXDE eseten sem lesz tobb az akku ideje a laptopnak, nem a DE memoria hasznalattol fugg)

    Egyebkent miert jo meg mindig az asztali MS Office hasznalata? Outlook-os email cimmel ingyenesen hasznalhato a webes MS Office, igaz nincs benne annyi feature, de kompatibilis.

    Rolling out model nem lenne rossz, de Fedora eseteben eleg sok a baj. Amig egy Fedora 26-os leiras jo a 26-os verziora, az mar nem lesz jo a 27-esre. Ezzel volt problemam 1+ honapja, foleg a VirtualBox nagyon erzekeny a gyors kernel valtozasra. (Persze lehet atlag usernel ez nem problema)

  • Lacc

    aktív tag

    válasz Shyciii #172 üzenetére

    "Ahogy olvastam sokan szídják az Ubuntut, de érdekes módon neki meg sem kottyan a második generációs Hyper-V, mint ahogy a FreeBSD-nek sem."

    Mert ezek tamogatott Guest OS-ek a Hyper-V-ben. (meg a Debian - bar Ubuntu miatt egyertlemu, Oracle, SUSE es RedHat cuccok). Ennek oka, hogy a Hyper-V inkabb egy enterprise hasznalatra letrehozott alkalmazas (Ezert is inkabb az enterprise linux disztrokat tamogat jobban, meg ez inkabb Windows Server-re tervezett alkalmazas).

    Valoszinuleg ott bukott el a dolog, hogy Generation 1-nel legacy modban, Generation 2-be UEFI-ben kell telepiteni (meg le kell tiltani egy ket security beallitasat neked)

    Ez a leiras nekem anno hasznalt a Manjaro eseteben (meg 2016-ban)

    Esetleg nem a legfrisebb kernel-el boot-ols, hanem legalabb 1 hetessel :D.

    [ Szerkesztve ]

  • Lacc

    aktív tag

    válasz daninet #569 üzenetére

    Ubuntu 17.10 (vagy 16.04) az alapból Gnome felülettel van, abban van és lehet aktiválni a tablet funkciót, illetve ami fontos, hogy Wayland helyett Xorg-ot használ (ez két különböző megjelenítő protokol)
    Linux kezdőknek fórumban is írtam, hogy nem volt és jelenleg is nem olyan jó a touch screen támogatás.
    De Unity is nagyon jó, bár azt elkaszálták.

    Az alapfunkciókat nagyon jól tudja, de a "touch gesture" funkciók tényleg problémásak tudnak lenni, mint a multi-tocuh is. Illetve itt driver gondok is lehetnek. (Bal és Dupla érintés/click oké, Jobb klikk, zoom, multi-touch problémás lehet, de be lehet konfigolni.)
    Mondjuk mi Ubuntu 16.04 alatt (2016 novemberben) Unity felületen egész jól megvoltunk, bár a multi-touch néha összeomlott, ha kisgyerek is piszkálta a képernyőt, aki egy másodperc simán bevitt 20 érintést is.

    Konkrét példa tavaly fejlesztettünk érintőképernyős alkalmazást (POS terminálok, amiket napi szinten használnak Amsterdamban és kisgyerekek is) az érintőképernyő egy Iilyama monitor - idehaza is az van, amely például igényli a Windowst ha multi-touchról van szó, sőt a Windows valami drivert le is tölt magának, hogy tudja kezelni. Ráadásul ezt ay Iiyama support is megerősítette, hogy Linux-hoz nincs driverjük és csak alapfunkciókat ismer fel a Linux.
    Firefox-nak a Linuxon való mult-touch gesture működését elég lassan oldották meg (tudom, hogy tavaly mi is szembesültünk vele, és a mozilla bugrreportban láttuk, hogy 5éve probálják megoldani)

    Nagyon utána kell olvasni, ráadásul nálad nem tudni a pontos laptop típust, de az archwiki-n elég sok laptop típus le van tesztelve, és vannak specifikus megoldások is oda, le is írják, hogy esetleg melyik hardware problémás vagy nem.

    Viccen kívül tényleg érdemes 1 év múlva újra póbálni. (Ettől függetlenül úgy érzem hamar feladtad)
    Én kipróbálnám Ubuntu 17.10-el Gnome (Xorg) és Unity-vel is. Persze kell majd pár beállítás, de szerintem egész használható lesz.
    Esetleg még XFCE.
    (KDE-t nagyon konfigolni kell és akkor sem 100% a siker, persze ott a Plasma Mobile, ami szép, és tetszik is, de tényleg bugos a touch screen kezelése - Nexus 5X-en néztem)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák