Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz lewisfm #30 üzenetére

    Nem is, hanem a "szerver piacról", az meg jellegéből adódóan nem az 1-2-4-5 szervert használó otthoni meg KKV szervertermi szerverekből áll, hanem a 10-20000 szervert tartalmazó adatközpontokból, legyen az felhős vagy klasszikus, ott pedig a komoly teljesítményű vasakon futó konténerek/VM-ek adják a tömeget, terabájtos memóriával, akár százas nagyságrendű core-count-tal.
    Na oda cudar nehéz betörni, és bár ahogy hallottam, az ARM már betette a lábát az ajtórésbe, a részesedése nem éri el a Linux desktop-piaci részesedését(1-3%)...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz frescho #40 üzenetére

    Az se mellékes, hogy mióta kijöttek az új procik, 1 utas rendszerben is tud annyi mag lenni, mint előtte a 2 utasban...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz robohw #82 üzenetére

    Ugyanez AMD-éknél: (Epyc)

    EPYC 7601:
    32C/64T
    2TB RAM/socket
    16 DIMMs 2666MHz DDR4
    64MB L3 cache
    128 PCIe lane
    180W TDP

    Igen, többet fogyaszt, de amit nem tudunk, az pl. az ARM proci teljesítménye - legutolsó emlékeim szerint mobileszközökben az Atom procik szintjén voltak, és a Core-U procik szintjét 2x annyi maggal se tudták hozni
    Érdekelne némi új benchmark eredmény a szerverprocik kapcsán, ha tudnál linkelni...

    (#80) robohw "De az ARM procik ugyanazt a feladatot kevesebb tranzisztorral oldják meg mint az Intel, a kevesebb tranzisztor pedig kevesebb hőt termel." csakhogy ugyanannyi órajelciklus kell nekik a végrehajtáshoz, vagy tovább szöszmötölnek vele és pörgetik a villanyórát?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz robohw #84 üzenetére

    A kérdőjel("?") mint írásjel használatával látom nem vagy tisztában, vagy write-only üzemmódba kapcsoltál...

    Önmagában az hogy egy proci CISC vagy RISC az ég volágon semmit nem mond a teljesítményéről, bármennyire szeretnéd is, hisz könnyen meglehet, hogy egy összetett CISC utasítás RISC megvalósításához(és/vagy végrehajtásához) több utasításra, több órajelciklusra van szükség, ami azonos órajelen lassabb végrehajtást eredményez.

    Az ominózus mondattal arra akartam utalni, hogy hiába soroltuk fel mindketten a száraz adatokat, az utasításkészlettől függően azonos órajelen is drámaian eltérő teljesítményt nyújthat két, papíron hasonló paraméterekkel rendelkező proci.

    Tehát plíz, üres lózungok és tautológiák helyett teljesítménymutatókat(GFLOPS, MIPS, stb.) de még inkább összehasonlító benchmarkokat linkelj, amik alátámasztják az ARM fölényéről szóló állításaidat. Én eltöltöttem tegnap este vagy egy órát gugliban és egy darabot sem találtam - stand-alone benchmarkot igen, de az viszonyítási pont híján semmi információt nem hordoz.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz robohw #86 üzenetére

    "Ezért hoztam példának a 6502-t párhuzamba állítva a zilog z80-as processzorával."

    Szerintem meg a CISC procik(Intel/AMD/VIA) közt is van akkora teljesítmény és IPC különbség, hogy a 40 évvel ezelőtt tervezett procik teljesítményviszonyai totálisan irrelevánsak legyenek a kérdésben.

    Konkrét, összehasonlítható mérési eredményeket, plíz, bemondásra nem hiszek el semmit.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák