Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stifi

    senior tag

    válasz Inzl #3 üzenetére

    épp be akartam nyögni, hogy kíváncsi vagyok hányadik hsz fogja a TN-t és a felbontást bírálni, de mire elolvastam a cikket már rég túlvagyunk ezen :DDD

    egyébként második gépnek kéne, ha olyan helyre megyek ahova nehéz és nagy a t420s.. de az árcédulán olyan számok vannak, amibe 2-3 t430s is belefér, akkor meg minek? :)

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • stifi

    senior tag

    válasz burgatshow #24 üzenetére

    az Asus zenbookból van ilyen méretben IPS és FHD, szintén heroin áron mérik és semmi üzletiséget nem sugároz magából, de fém házas és bitang könnyű.
    ez tudja például amit szeretnél. vagy ha üzletibbre van szükség, Fujitsu gépei konfigurálhatók és rendelhetőek igény szerint, de ott már a kokain árfolyamán mozog a piac.

    azért ha szétvet a pénz, csak találsz valamit. haccázér autót lehet már venni, nem notebookot...

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • stifi

    senior tag

    válasz ro_bert17 #28 üzenetére

    több X1 Carbon tulajt is ismerek. huszadrangú szempont a kijelző...

    viszont egyik sem grafikus, ez tény.. utazó üzletemberek akiknek könnyű, hosszú üzemidejű gép kell, ha lehet akkor friss, modern és drága (amin nem feltétlenül látszik hogy az, de aki ért hozzá az tudja)..

    de úgy is mondhatjuk hogy kétféle vásárló van: akinek az X1 Carbon _kell_, és akinek IPS kijelző _kell_
    a két halmaznak nincs metszete, csak a fórumokon

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • stifi

    senior tag

    válasz Chal #30 üzenetére

    viszont a vásárlók zöme (köztük én is) halál igénytelen fajta.. engem például nem zavar a TV-m képminősége, mert nincs és soha nem is nézek TV-t.
    ha nézek valamit, azt a monitoromon nézem. annyi gomb meg beállítás van rajta, hogy egy mozdulattal csinálok neked a kékből pirosat ha akarok. egyszer beállítottam rajta egy színvilágot ami nem bántja a szemem, azóta is így nézem naphosszat - marhára nem érdekel mi hogyan jelenik meg rajta, mert minden ugyanolyan, és az én szememnek az nem zavaró.

    a notebookom kijelzőjét bekalibrálta Rudi egyszer, más is lett mint előtte, de nekem a gyári színekkel sincs bajom, max feljebb/lejjebb veszem a fényerőt és már jó is.. azt se tudom mitől lenne rajta egy szín jó vagy egy kép szép...

    na, rajtam kívül a felhasználók 99%-a ugyanilyen igénytelen, azt sem tudjuk hogy mit kéne látnunk, mégis elvagyunk azzal amin dolgozunk.. én az IPS monitort is elnyomkodnám úgy, hogy nekem jó legyen, annak meg már semmi köze a színhűséghez.. nem is érdekel.

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • stifi

    senior tag

    válasz Chal #38 üzenetére

    "Viszont lehet hogy mikor az öltönyömre pillant akkor Ő mondja ugyanezt rólam"

    tökéletes hasonlat, köszönöm! rögtön hozzá is teszem, kifejezetten irritálna ha érdekelne, hogy itt a fórumon az IPS panel az igényesség mércéje, az üzleti életben pedig az öltönyöm árcédulája..
    szerencsére nem vagyok abban a helyzetben hogy bármelyiken is izgassam magam, és ahogy mondtad (vagy legalábbis remélem jól értettem) nem ez az igényesség mércéje.

    ettől függetlenül el tudom fogadni, hogy az ilyen kategória kívánja a jobb panelt, oké. de engem nem zavar hogy nincs benne :)

    dabadab: 4 éve dolgozom notebookon, sosem tudtam még rossz szögből nézni hogy inverzbe forduljon. igen, kompromisszumot kötöttem, szemből nézem és néha még hajtanom is kell rajta hogy szembe legyen velem. 'sztakkor? :)
    de például a mellettem ülő kolléga állandóan beszól ha mutatni akarok neki valamit és közelebb kell hajolni mert "ezen a szaron innen semmit se látok innen, az aceremnek sokkal jobb a fényes kijelzője"

    és most egy t420s versus 5 éves acer aspire összehasonlításról beszélünk.. kinek mi a jó és a rossz, de higgyétek el hogy a inőségi panelt igénylők vannak kevesebben! a haszon pedig a mennyiség egyik szinonímája a gyártónál! ;)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • stifi

    senior tag

    válasz dabadab #62 üzenetére

    spórolós garázscég, LOL

    az ilyen légből kapott sztereotípiák miatt járok fórumozni, esküszöm szórakoztat :DDD
    se külső billentyűzetet nem használok, se monitort, jó a szemem, bocs..
    a notebookot pedig hordozom, nem véletlenül vettem könnyű slim modellt.. nehéz elfogadni hogy a többségnek ezek lényegtelen problémák, de nem azért szállok vitába az ilyen véleményekkel hogy életvezetési tanácsokat osztogassak nektek.. felőlem mindenki azt mond amit akar, a tényen nem változtat: a vevők többsége magasról tesz a minőségi kijelzőre, sőt továbbmegyek, azt sem tudják hogy egyiknek ilyen, másiknak olyan van..

    [ Szerkesztve ]

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • stifi

    senior tag

    válasz Chal #68 üzenetére

    én nem akarok flémet gerjeszteni, és azt sem mondom hogy nincs igazad, sőt! kifejezetten tudok azonosulni a véleményeddel, mert érthetően és kulturáltan fogalmazod meg

    DE: azzal a zsákom tele, hogyha szerintem ez így ezzel a panellal úgy ahogy van jó akkor már egy garázscég senkije vagyok, egy igénytelen szar aki "megveszi a szemetet".. ebből már egyenesen következik hogy egyes emberek szerint A MUNKA csak dokkolható gépről végezhető külső IPS paneles monitorról, mert aki nem így csinál azt le kellett volna vetni a tajgetoszról.. legalább néhányan letudják annyival hogy "haccázér TN panel? vicc" és ennyi, de mások csak idejönnek és anélkül hogy más véleményét egyáltalán meglátnák lehordják az embert mindennek

    miközben a hatszázezres gép mire megszületett látta mérnök, marketinges, közvéleménykutató, piackutató, disztribútor, potenciális vevő, K+F és sorolhatnánk napestig egy ilyen hájtek cucc megszületésének meséjét.. a fórumon pedig elondjuk, hogy ez bizony szar.
    legalább tennénk hozzá, hogy _szerintem_. csupán ezzel van a bajom!

    de amíg össze tudunk veszni azon hogy japán vagy német autót vegyünk, ez sem fog megváltozni. ezért járok ide :P

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • stifi

    senior tag

    válasz adabra #92 üzenetére

    az én t420s-em tapipadjával sem vagyok megelégedve, nem túl jók a gombok rajta sajnos.. mondjuk én trackpointot használok, az tökéletesen működik! :)

    problémám még a t420s touchpadjával hogy a múltkor véletlenül leöntöttem tejeskávéval a gépet és azóta nem is működnek rajta a gombok, de ez már az én bajom marad, szétszedtem kitakarítottam de nem javult meg sajnos.. viszont elég komoly szigetelés van benne, más gép a ráöntött cucctól valószínű megfeküdt volna már (eddig 2x ömlött a gépre üdítő, 1x tejeskávé)

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • stifi

    senior tag

    ez a betekintési szög fetisizmus elég rémisztő, idecsődült az összes PH fórumozó aki tornagyakorlatokat végez a notebook előtt, vagy legalábbis cibálja a fejét 2 méteres kilengésekkel miközben a gépen dolgozik :P

    nagyon sokan képtelenek elfogadni azt, hogy különbözőek vagyunk, más igényekkel. nem vagyok igénytelen azért mert nekem nincs szükségem IPS-re, nem vagyok hülye azért mert sima TN kijelzőn dolgozom vagy éppen filmet nézek. nem igaz hogy aki látott már "rendes" kijelzőt az soha nem akar mást. ezek a ti véleményetek és a ti igényeiteket állítjátok be default elvárt cselekvésnek.

    félelmetes hogy a saját véleményeteket ekkora arccal és hozzáértéssel adjátok elő, a legjobban az zavar hogy aki nincs egy véleményen veletek azt úgy nézitek le mintha retardáltaknak magyaráznátok.. azt észre sem veszitek már hogy ugyanarról magyaráztok és mégis egymásnak tudtok esni oltári baromságokon, miközben egy hajóban eveztek.. az egész egy "autós vs motoros" vagy "japán vagy német autót?" topikra hasonlít igénytelen, személyeskedő hozzászólásokkal egy szaros kijelző miatt, miközben ez csak egy paramétere a sokból egy notebooknak.. de azért szórakoztató olvasni!

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • stifi

    senior tag

    válasz Tikakukac #171 üzenetére

    na és akkor mi van ha a szép szín meg a háttérvilágításos billentyűzet a szempont? ezt nem tudom megérteni.. neki ez, neked meg a kijelző.. egyik sem fontosabb a másiknál, mindenki el tudja dönteni _neki_ mi kell.
    aztán ha mellévásárol, majd a következő körben olyat veszi ami megfelel neki.. én sem elsőre vettem meg a jó notebookot, de a jó motoromat sem.. mondjuk sosem hallgattam másra, én szeretek a saját hibáimból tanulni, olyan tanácsokat hogy "vedd meg ezt mert a másik egy szar" sosem fogadok el.. csak ha az indok meggyőző!

    és engem eddig egyik indok sem győzött meg arról hogy nekem ips panel kéne, sajnálom.. az excel tábláimat így is látom, és matt a kijelző, eddig tartanak az igényeim.. pontosabban rengeteg más igényem is van ami nem tartozik a témához, de most a kijelzőről beszéltünk..

    Nincs időm kedvesnek lenni!

Új hozzászólás Aktív témák