Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    Hát komolyan mondom a pofám szakad le. Ezt a parasztvakítást...

    Lassan kezdek rájönni arra, hogy néhány régebbi Optiplexen miért bootol gyorsabban az XP mint az én négymagosomon. Mindig is volt egy olyan érzésem, hogy néhány számítógépet, illetve annak alkatrészeit jobban szeretné a windows. VOlt a kezeim között egy Optiplex 745, amin driverekkel 18 másodperc volt a nettó boot-idő. Na ez után kezdtem el használni a MIcrosoft-os bootvis-t és elkezdtem megtracelni a rendszerindulást több szűzen telepített gépnél is. A különbségek égbekiáltóak, főleg ha azt vesszük, hogy a speckókat tekintve gyengébb hardveren is néha sokkal gyorsabban indult az XP.

    Amikor csak a fut a kék kukac, de látszólag nem történik semmi, na akkor tényleg nem történik semmi. Nem egy boot trace-t láttam, ahol a folyamat során másodpercekig semmi nem történik: procihasználat nulla, vinyó használat nulla, IRQ-ra nem vár. HÁt akkor mért nem csinál semmit? Hát azért nem, mert elbaszták a drivert.

    A tisztességes drivert meg most megpróbálják pénzzé tenni?! Most azonnal kérem vissza a gigabyte alaplapom, az nvidia grafikuskártyám árát. Ez olyan, mintha a TB csak a szívműtéthez való eszközöket finanszírozná, de orvost aki használni is tudja őket, már nem.

    Azt a gyártót, aki ezt pénzért teszi, minden szinten bojkottálni kéne, főleg hogy még tudatosítja is: ez a "fícsőr" (tisztességes munka) csak az elit rétegnek jár, extra pénzért. A többi meg szívjon csak a szarral.

    Elképszető...

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák