Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    Ennek a cikknek pont annyi értelme volt, mint az ipon fórum egyik legvéresebb szájú Intel-fanboyát etetni itt is.

    Egyébként mindenkinek jobb lenne, ha az Intel és az AMD egyenrangú lenne minden téren (szerver / desktop / mobil), mivel azonban ez lehetetlen, szorítok a kisebbnek, hogy egy darabig még az élen tudjon maradni, úgyis múlandó.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Noukoum #195 üzenetére

    Imádom ezeket az összevetéseket. Amióta kijött az ötezres Ryzen, az Intel fanboyok olyan új, addig általuk hírből sem ismert fogalmakat tanultak meg, mint ár/érték arány, illetve "csak egy kicsivel lassabb". Érdekes módon ez a Ryzen 3xxxx, és pláne a Ryzen 1xxxx esetében még semmit nem számított, csak a pillanatnyi súcsteljesítmény volt szempont. Igaz, az előzőek mellett mostanában mindenki pénzügyi szakértő is lett, és "market share" meg OEM piac kimutatásokban méri a számítási teljesítményt is. Nevetséges...

  • Timer

    veterán

    válasz paprobert #198 üzenetére

    Nem tudom, hogy mi megy a topikok legmélyén, de olyat én nem olvastam még AMD tulajtól, hogy az ár mindegy, a lényeg, hogy 5 százalékkal jobb egyszálon, Intel lovagoktól pedig ez volt a mantra évekig. Sokkal jellemzőbb, hogy az AMD tábor is háborog az áron, pláne az ötezres széria esetén. Közel sem látom azt a fajta elborult széllel szembe húgyozást, amit a kékek vérfanjai megeresztettek például egy 1600X-szel szemben anno, fölé helyezve a lekvár király 7700K-t, például. Ár nem számított, hőfok nem számított, mert cségóban 10 FPS többletet tudott, kétszer annyi pénzből.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz paprobert #201 üzenetére

    "a jobb CPU többe kell hogy kerüljön"

    Oké, hasonlókba mondjuk én is belefutottam már. Őszintén szólva ezzel még egyet is kell értsek gazdasági aspektusból. Nyilván az diktálja az árat, akinél a jobb termék van. Márpedig ez most az AMD, a Rocket Lake tesztek is igazolják. Aki márkafüggetlen, és most választ térfelet magának, arra kivetíthető a fenti állítás gond nélkül. A probléma ott kezdődik, amikor valaki mondjuk az első ryzen óta vásárló (mint én), mert annak nagyon szembetűnő az az áremelkedés, amit az 5xxx sorozat hozott. Sokat romlott az ár/érték arány, az biztos, PC-s életem egyik legjobb döntése volt anno az 1600X-et féláron venni a 7700K-hoz képest, még akkor is, ha nem volt problémáktól mentes az a generáció (sem). Az a helyzet, hogy 1600X >> 3600 >> 3800X >> 5800X utat bejárva azt kell mondjam, hogy az ötezres sorozatra érte el az AMD azt a stabil működési szintet, amit mondjuk egy Inteltől jó néhány éve megkap már a felhasználó. Értem ezalatt, hogy különösebb mókolás nélkül is patentül működik a rendszer plug and play. A 3XXX sorozat is jó volt már ezen a téren, de ott bele lehetett futni még anomáliákba (memória kezelés), a korábbi szériák (pláne az első) viszont kifejezetten háklisak voltak például a RAM-ra. Mindezek mellet így 3 évvel a Ryzen debütálást követően simán átvette a vezetést a számítási teljesítményben az AMD, ezt kár tagadni. Hogy ennek megkérik az árát? Meg. Lehet ennek ellenére reális választás az Intel manapság? Lehet. Épp ezért nem látok problémát a fentebb kiemelt kijelentésben, döntés kérdése, ki mit keres pontosan vásárlás során.

    Ne legyenek illúzióink: ha a Rocket Lake csak 5 százalékkal is verte volna az 5xxx sorozatot, most az lenne a drágább. Nem azért, mert valami axióma miatt "többe kell kerüljön", hanem mert a piacvezető diktál, és ez így van minden területen. Az, hogy miben piacvezető pontosan, persze árnyalja a képet sok esetben, de én ilyen tekintetben most kizárólag a technológiai oldalra összpontosítok, nem a marketingre, vagy az "életérzésre'".

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz paprobert #206 üzenetére

    Oké, alapvetően jó az érv és a példa is. Azzal viszont nem számolsz, hogy az elmúlt 10 évben (és kiváltképp az utóbbi 5-ben) általános a pusztán üzleti megfontolások alapján egekbe tolt árazás, majdnem minden műszaki termék esetében (khmm...Epül kezdte...Samsung folytatta...Intel másolta...). Az i5 4460-am például még épeszű áron volt, utána viszont valami eltört az Intelnél, és picsafüst fejlesztés mellett emeltek az áron éveken át egyre nagyobb lépcsőkben (érdemi konkurencia nélkül persze nem volt nehéz).

    Ráadásul a jelenlegi gyártástechnológia határainak elérése felé közeledve úgy fest, egy CPU-nál a fejlesztési költségek egyre jelentősebbek, ezért sem lehet clock2clock viszonyítani egy ezeréves K6II-t például egy 5800X-hez. Bár csak találgatok, de szerintem most sem sokkal realizálnak nagyobb hasznot egy-egy eladott példányon a gyártók, mint anno, egyszerűen azért, mert a fejlesztés összetettsége, az erre fordított erőforrások nagysága is sokszorosa az elődőkéhez képest. Hogy miért nem jelent ez az egységárban lineárisan akkora előrelépést, mint a teljesítményben, kvázi miért tudják egyáltalán még finanszírozni a fejlesztéseket, azt az eladott darabszám indokolja; gondoljunk csak bele, hogy '98 körül mennyi CPU-t adott el bármely gyártó, és mennyit vesz fel ma a piac.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák