Új hozzászólás Aktív témák

  • Krugszvele

    senior tag

    Bocsi, de tök sötét vagyok az autókhoz, és itt valószínűleg olyan csapat gyűlt össze, aki ért is hozzá...
    Első autómat fogom vásárolni. Suzuki swifteket néztem, a régieket.
    Az autó felhasználása: a közelben lévő két városba bejárkálni sétálni, vásárolni, stb. havonta kb 500 km futás. Az egyik város 12, a másik is 12 km-re van. Végig kényelmes közút, nincsen pálya, földút.

    Ha vásárolok egy kb. 250 ezer ft-os suzukit, akkor értelmes út lehet, hogy kicserélek rajta mindent? Úgy értem, hogy az összes kopóalkatrészt. Például indítanék egy teljes futóműcserével. Annak milyen költsége lehet? Nézegettem már fórumokat, meg autósboltok weboldalát, de azt sem tudom, hogy milyen alkatrész kell hozzá pontosan.

    Így a végén kb. 1 millió ft-ból lesz egy olyan autó, ami "jó" lesz. Veheték 2 millió forintért egy modernebb típust, de azon ugyanúgy szarrá van menve 15 év alatt a futómű, stb.

    Természetesen nem én fogom cserélni a dolgokat, nem kontárkodás lesz :)

    Kinek mi erről a véleménye?

    Azt tudom, hogy a régi suzukiknak vannak rozsdásodási gondjai, így hozzáteszem, hogy az autó tervezett élettartama 5 év. Nem 20 év múlva is ezzel akarok járni! Nem atomtámadás ellen is védő újraküszöböztetés kell. Csak a fent leírt igényeknek megfelelés.

    Egyébként egyik márkához se ragaszkodok, nekem aztán tökmindegy, min van ráírva, de ha lehet a németországi márkákat kerülném, egyszerűen érzelmi okból. A műszaki részéhez nem értek, nem is akarok érteni.

  • Jack Hunter

    tag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Krugszvele #1 üzenetére

    Járható út az is amit felvázoltál, veszel egy öreg kotlát és kicserélsz rajta mindent. Csakhogy a történetnek sose lesz vége, beleborítasz egymilliót, felújítod a motort,váltót, futóművet. Ez rengeteg idő, és akkor sem lesz teljesen százas, ha készen vannak a munkálatok. Valami mindig elő fog jönni rajta, valamihez nem lesz alkatrész, vagy csak nagyon drágán. A vége az, hogy lesz egy öreg autód, ami egy évig a neveden lesz, de jó, ha az egy év alatt vezeted összesen két hetet. Hamar meg fogod unni, hogy pont kéne autó, de épp javítják. Aztán mellédáll egy szebb, jobb autó a pirosnál, és rájössz, baszus, simán vehettem volna én is ilyet. És csak másabb egy újabb, modernebb kocsi, mint egy műszakilag kipofozott, de kényelemben, menetdinamikában kevesebbet nyújtó, öreg, megkopott kocsi. Első autónak teljesen jó egy alacsony költségvetésű rohangálós, azzal nyugodtan felboríthatsz kukát, meghúzhatod bárhol, és közben el tudod dönteni, akarsz- e egyáltalán autót. De attól még nem kell teljesen felújítani.
    Egy modernebb, fiatalabb autó nem feltétlenül szar. Ha nem értesz hozzá, nem baj, van lehetőség átvizsgálni, hogy jó műszaki állapotot vehess. Igazából tök mindegy mit veszel,ha rendes szakemberrel átvizsgáltatod, jobb műszaki állapotot vehetsz.

    [ Szerkesztve ]

    Csak nevess, ne vedd túl komolyan!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Krugszvele #1 üzenetére

    "Így a végén kb. 1 millió ft-ból lesz egy olyan autó, ami "jó" lesz."

    Lalikirály is gondolta az elején. Most lesz eladó az autója.

    Az autó minden alkatrészét megeszi az idő. Az anyag elfáradására nincs orvosság a cserén kívül.
    Ebben az írásban is rá találsz olyan részre, ahol a frissen cserét alkatrészt kellett úrra cserélni, mert más alkatrész tette tönkre.

    Ha az elgondolásod működne, nem lenne használt autó kereskedelem. 5 évenként elegendő lenne egy nagy karbantartás és mehetne 50 évig az autó. De ez nem működik.

    A használt autó vásárlás motivációja, hogy szerencséje lesz a vásárlónak és keveset kell a járműre költeni, mint kalkulálható ráfordítás. De csodák nincsenek.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • 8th

    addikt

    válasz Krugszvele #1 üzenetére

    Én néhai Swift tulajként lebeszélnélek a régi Swiftről már ha régi Swift alatt erre gondoltál. Ha sikerül hagyatékból megkaparintani valami garázsban tárolt teljesen rozsdamentes egygazdás tip-top bácsiautót akkor esetleg, amúgy abszolút felejtős. :N

    [ Szerkesztve ]

    Nem az élet szar, te vagy csicska! - falfirka

Új hozzászólás Aktív témák