Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz exedoc #16 üzenetére

    Merültem én eleget. Szted mire használta fél Kína a kriptókat? Nehogy azt hidd, hogy Veér Estebán kiskunkhátsóborzasztói lakos egyszeri USB-kábel rendelése BTC-ben lőtte ki 60k$-ra a bitkokaint.

    A ransomware-ek is sokat modernizálódtak ennek köszönhetően, már nem kell humanoid futár, aki kiveszi random ország automatájából készpénzként a szajrét - elég pár tumbleren áttolni a bevételt.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • exedoc

    senior tag

    válasz exedoc #18 üzenetére

    Bocsánat nem a kripto néz be 90K környékére decemberben hanem a bitcoin. Természetesen ez megrántja felfelé az ethereumot, és a többi altcoin-t is szépen. A kritpo növekedése egyébként tökéletesen tükrözi az emberek bizalmatlanságát a fiat valutákba és a bankrendszerekbe.

  • updog

    senior tag

    válasz exedoc #18 üzenetére

    "Akkor ugyanis hiába tartasz a bankodban többszáz milliót akár, ha pár hónap alatt csak a harmadát fogja érni"

    Nem kevered BTCUSD-vel? Az elmúlt öt évben simán volt amikor hónapok alatt harmadolt (ötödölt, duplázott, negyedelt, tízszerezett, fél éve felezett aztán visszajött... LOL). Mesélj még hogy mennyire stabilan tartja az értékét :C

    Amúgy lehet hogy szemellenzős vagyok és nem értek hozzá, de akkor valaki elmondhatná, hogy ha mondjuk egy USD a harmadát fogja érni (tehát kb. covid22 + atomháború + aszteroidabecsapódás együtt, akkor talán), mitől lesz arra a szituációra megváltás bármelyik kriptoalternatíva, én inkább nem várom azt a pillanatot (úgy tűnik sokakkal ellentétben).

    #21exedoc

    A pénzt nem a kp.nyomdák, nem a bankrendszer, nem a bitcoin, nem az arany, nem a műkincskereskedés maga mossa, hanem azok a személyek akik pénzt akarnak mosni (ugye klasszikus bullshit - de igaz - hogy nem a fegyverek ölnek hanem az emberek).

    Csak ugye a bankrendszerben ha én mint átlagpista számlát nyitok, már lassan arról is büntetőjogi felelősségel kell nyilatkoznom hogy nem vagyok mexikói kettős adózás alá eső közszereplő rokonának ismerőse. Lássuk be hogy ennél az előző bekezdésben felsoroltak közül vannak egyszerűbb alternatívák is a rosszindulatú fel/kihasználásra. Pl. bitcoin ;] De amúgy ezért nem értettem sose a "művészetet" (falra felszigszalagozott banán és digitalizált társai lásd NFT pixelhuszárok). Sima undorító pénzmosoda.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Ezekiell

    veterán

    válasz exedoc #21 üzenetére

    Vajon miért van, hogy ha valakinek 500 millió van a számláján, és ki akar venni onnan 100 milliót akkor a bank azt mondja, oké most van hétfő csütörtök-péntek jó?

    Ez maximum készpénz felvételre igaz.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Televan74

    nagyúr

    válasz exedoc #25 üzenetére

    A szüleid nyugdíját a bankrendszerre bíznád vagy a bitcoinra? Mindennek vannak előnyei és hátrányai.
    Hiába védekezel a crypto a bűnözés melegágya. Adócsalók paradicsoma. A bányászok sem szeretnének adózni utána, akkor már nem érné meg nekik. És nem csak a boltban elköltött termék utáni 27% -os áfáról van. Ha valaki befizeti utána a szja -t és a tb -t akkor utána azt csinál vele amit akar. Úgy ahogy azt minden becsületesen kereső magyar megteszi a fizetéséből. Utána lehet beszélni a crypto legalitásáról.

    Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

  • updog

    senior tag

    válasz exedoc #25 üzenetére

    "Én azt mondtam a centralizált bankrendszer számomra felejtős"

    Elég ellentmondásos amit írsz, ha felejtős a centralizált bankrendszer, légyszíves vezesd le nekem, hogy került a pénzed bitcoinba, és hogy szeded ki belőle :R A nagykörúti BTC automatából/ba kp-ben rakosgatod? Ugye.... Hallgatjuk mióta, hogy a kripto a jövő és pfujj pfujj bankrendszer, hülye USD, de azért nagyon ritka az olyan kriptos akit őszintén maga az XYZ kripto érdekelne, és nem az XYZ/USD árfolyam (persze ők meg gondolom szerencsések voltak és pont időben bányásztak vagy vettek, tehát kb. nyertek a lottón, úgy könnyű hangoztatni hogy ez milyen jó dolog).

    "Máshogy működik a kettő, az emberek még nem tudják befogadni ezt az új rendszert, de elkerülhetetlenül szükség van rá, és nem is fog megszűnni."

    (Sajnos) egyet kell hogy értsek. Akkor azt is elmondhatná valaki - ha már ilyenek voltak itt leírva, hogy a blockchain évezredes találmány aminek a bitcoin csak az egyik felhasználása, meg ez a jövő stb. - miért csak akkor kezdtek (az ebből a logikából adódóan amúgy tényleg szemét, pénzéhes :D) pénzügyi szereplők ezzel foglalkozni, amikor már az látszott hogy megkerülhetetlen és nagy pénz van benne?

    Mindenki hülye volt ~2016-ig (7-8 éven át), és nem látták hogy ez "a technológia" LOL mekkora fjúcsörprúf, és senkinek nem jutott eszébe szabványosítani, stb. hogy tömegek számára befogadható, stabil, megbízható legyen, köszönhetően a "technológiának"? Mert ha annak tapsolunk ahogyan most van, és csak úgy jó, és ne "központosítsák" (tudom... azért írtam át idézőjelbe) stb., akkor se a mi, se a ti állításaitkat nem cáfolja, hogy pont ott vagyunk a szürkezónás kriptokkal, mint a kp.-vel, hogy legjobb lenne ha nem lenne.

    #30mepet
    Az pénzügyi biztonság, hogy lehet hogy többmilliárd forintot fog érni 20 év múlva, de lehet hogy kevesebbet mint most? Magával az elveddel egyetértek, én minden ilyen nyugdíjbiztosítós terméket eladni próbáló embert elhajtok, hogy köszönöm, inkább megpróbálom úgy menedzselni a megtakarításaim, hogy ha nem jut nyugdíjra, akkor legalább az én hibám legyen, de ne einstand módon landoljon másnál, hanem tisztességes piaci módon veszítsem el :D ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz exedoc #15 üzenetére

    Az a helyzet, hogy a stock market ha beszakad, nem tudjuk, mi a garancia arra, hogy a bötöcö kezd el szállni, ugyanis tejet kenyeret elég nyűgös belőle venni, nem vágható lassan az értéke miatt annyira picire, kurva lassú, mire átmegy egy tranzakció, illetve most is ha a DOW-t megnézed, és melléteszed a BTC-t, oops. I did it again..

    Persze legyen igazad, én alapvetően hiszek abban, hogy ezt az emberzsigerelő vérszopó rendszert ki kell játszani, ahol csak lehet, már csak a fariness kedvéért is (mert ha mondjuk a bruttómból a felét beadom a közösbe, de utána se illeték, se áfa, se kis- és nagy kurvaanyja, akkor azt mondanám, a rendszer oké nekem, de így a mai formájában mocskosul nem az), no, szóval .. nem tudom, mi történne a BTC-vel, ha a Wall Street reccsenne egy nagyot megint.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz exedoc #69 üzenetére

    Valamennyire benne vagyok, én is erre számítok, viszont hallgatom gyakran a Trend FM-et (volt gazdasági rádió) és BTC ide vagy oda, még mindig iszonyú pénzek menekülnek aranyba is, ha úgy van. Nem triviális még a nagy digitál meg kripto világ a világ befektetői számára, saját össztőkéjükhöz képest a nagy többség "egy kicsit" (értsd jól) benne van a buliban, de diverzifikáltan - nyilván, és azt véltem kivenni eddig innen-onnan összeszedett morzsákból, hogy az arany továbbra is dominál.

    Jó lenne, ha így vagy úgy kihúzná a piac Q1 végéig a "nyugiban", hitelt vennék fel (fix kamatozásút) :U

    Ugye 2008-as válságot a CDO-k okozták (főleg). Ezek ma is léteznek elvileg, csak más néven, de ugyanaz a bulilemez pörög már az akkori "helyrerándulás" óta ismét, jó ideje. De ha megint borul a bili, az még nagyobbat fog szólni. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák