Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    válasz hemaka #14 üzenetére

    Hányszor próbáltam én már ezt elmagyarázni...

    A telefon tetszik vagy sem a nap első pillanatától az utolsóig velünk van. Nagyon sok mindent kiváltott már. Erre ébredsz reggel, ezen hallgatod a zenét útközben, ezen tartod a kapcsolatot mindenkivel, nem csak a telefonálásra gondolok, sőt lassan az lesz a legkevésbé használt funkció. Ezen szervezed az életed, mert ha valamit fel kell jegyezni azt ezen teszed meg, ha valamit fel kell írni a naptárba azt ezen teszed meg. Ezen szórakozol, hiszen a zene mellett játszani is ezen szoktak már az átlagemberek, most jött le hírként ami eddig is világos volt, hogy erről netezünk a legtöbbet, szóval egy átlagos ember ezen éli az életét. A fényképezőgépet is teljesen leváltotta az átlagember életében (tetszik vagy sem ez sokaknak). Ha pedig mindezt jó minőségben akarod, akkor még most is felsőkategóriás telefon kell. Lehet élni gyengébb készülékkel is, én is szeretem a most is használatban lévő Mi Max 2-met, de ég és föld egy felsőkategóriás géphez viszonyítva márkától és rendszertől függetlenül. Persze, hogy erre költ az átlag sokat. Van otthon mellé neki egy 5 éve 120k-ért vásárolt laptop, amit addig használ, ameddig meg nem döglik végleg, mert azt is egyre kevesebben használják. Sőt, tudok olyat itt a fórumon akinek csak a telefon van, semmi más. Se laptop, se asztali, se tablet. Filmet is telefonról küldi TV-re. Ez a jelenlegi helyzet amit persze a gyártók kihasználnak és emelik az árat, meg 1-1 új fícsört csak a csúcsmodellbe tesznek bele. Érthető az oldaluk is, ám azokat sem hülyézném le, akik ezeket akár teljes áron, a kezdeti időszakban megveszik, mert hogy vázoltam az átlagembernek ez az első számú eszköze ma már, de mivel éppen azért mert átlag és nem kocka, nem akar (és/vagy nem is tud) a finomhangolással, egyebekkel vacakolni, elvárja, hogy minden gyorsan és azonnal működjön állítgatás nélkül, ahogy kiveszi a dobozból. Nincs ezzel az égvilágon semmi baj. Más meg vesz egy Xiaomi A1-et 60-ért, és a végletekig elmegy finomhangolásban, de mellette lehet kiadott perifériákkal, monitorral mindennel együtt fél millát egy gamer gépre, és az sincs kizárva, hogy van mellette még egy xbox meg még egy hurcibálós laptop is. A nem kocka szemében meg ez a pénzkidobás és nem érti minek cserélnek VGA-t évente (most ez pont nem igaz a speciális piaci helyzet miatt, de érthető a példa) az emberek, amikor az ő 5 éves laptopjában nincs is olyan, és ugyanúgy el tudja olvasni a híreket, meg megkapja az emailt. Szóval nagy elmélkedések meg nagyotmondások helyett szimplán erről van szó:

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák