Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RoyBatty

    aktív tag

    válasz <Adamsky> #3 üzenetére

    Ott az ellentmondás feloldása, hogy 150.000 forint kivétele ingyenes, de az is csak akkor ha max 2 tranzakcióból veszed ki. Ezért az emberek azt csinálják, hogy a teljes összeget egyben kiveszik (mert valamennyi kp mindig kell az apróbb kiadásokra) utána viszont emiatt minden mást is készpénzben intéznek. Különben brutális büntetősarcok vannak, ha apránként vennéd ki és csak annyit amire tényleg szükséged van.

  • Vesa

    veterán

    válasz <Adamsky> #10 üzenetére

    "ez egy igazi win-win szitu lehetne (csökkenteni lehetne a készpénz mennyiségét, aminek fenntartása komoly pénzbe kerül, és kényelmesebbé lehetne tenni a fizetést a mindennapokban)."

    Win-Win esetleg neked, másoknak meg nem. Kényelmesnek kényelmes, ez nem vita tárgya, csak van akinek fontosabbak a személyes adatai, mint a kényelem! Magam részéről ahol csak lehet, kp.-t használok, azon egyszerű oknál fogva, hogy az elektronikus fizetés miatt annyi adatot tudnak meg rólam, amennyit csak akarnak. Vásárlási szokások, jellemző tartózkodási hely, egészségi állapot, utazási és szórakozási szokások, és még vagy ezer mást. Ha viszont kikapom a pénzt kp.-ben és egyszerűen, kvázi "névtelenül" költöm el, akkor a már így is agyonb*szott magánszférám egy kis részét még meg tudom menteni attól, hogy csúti törpék elemezgessék mikor, hol, mit, mennyit, és miért költök az egyébként leadózott és kemény munkával megkeresett pénzemből!

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz <Adamsky> #53 üzenetére

    "Egyfelől ez engem nem zavar, mivel nincs semmi rejtegetni valóm."

    Sokszor hallom ezt az érvet, de ha ilyenkor elkérem az összes ilyen adatot az illetőtől, akkor természetesen nem adja meg, és nem számol be róla, hogy pontosan milyen betegségekben szenved, milyen gyógyszereket szed, hol volt nyaralni, szórakozni az utóbbi 5 évben, hol lakik, hol dolgozik, hova jár a gyerek iskolába, óvodába, mennyit költ havonta kajára, ruhára, műszaki cikkekre, satöbbi. Nos, ha nincs titkolnivalója, miért nem adja meg nekem ezeket senki? Talán csak nem azért, mert itt nem arról van szó, hogy törvényszegést titkolnak el -amiről persze szó sem volt-, hanem olyan érzékeny személyes adatokról, melyeket így konkrétan azért mégsem ad meg nekem (de az nem zavarja, hogy vadidegenek ezeket pont ilyen részletességgel tudják követni, ha mindenhol kártyával fizet). Ebből arra következtetek, hogy ez az érvelés szimpla önbecsapás! ;)

    "Másfelől ma már annyi módon lekövethető vagy"

    És miből gondolod, hogy ha fenti eszköz esetén ez zavar és mint írtam, védekezem is ellene a kp.-vel, akkor a többi módozat ellen nem teszem meg ugyanezt? Megjegyzem, a legtöbb személyes adatot a kártyás fizetéssel és az okostelefonnal lehet megtudni valakiről! Ha ezt a kettőt kiiktatod amennyire csak tudod, 90%-al csökkented a megfigyelhetőséget. Mindkettő könnyen megvalósítható (még).

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Reggie0

    félisten

    válasz <Adamsky> #53 üzenetére

    Tehat ha megszunik a szolasszabadsag az sem zavar, mert nincs mondanivalod?

Új hozzászólás Aktív témák