Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz <Adamsky> #53 üzenetére

    "Egyfelől ez engem nem zavar, mivel nincs semmi rejtegetni valóm."

    Sokszor hallom ezt az érvet, de ha ilyenkor elkérem az összes ilyen adatot az illetőtől, akkor természetesen nem adja meg, és nem számol be róla, hogy pontosan milyen betegségekben szenved, milyen gyógyszereket szed, hol volt nyaralni, szórakozni az utóbbi 5 évben, hol lakik, hol dolgozik, hova jár a gyerek iskolába, óvodába, mennyit költ havonta kajára, ruhára, műszaki cikkekre, satöbbi. Nos, ha nincs titkolnivalója, miért nem adja meg nekem ezeket senki? Talán csak nem azért, mert itt nem arról van szó, hogy törvényszegést titkolnak el -amiről persze szó sem volt-, hanem olyan érzékeny személyes adatokról, melyeket így konkrétan azért mégsem ad meg nekem (de az nem zavarja, hogy vadidegenek ezeket pont ilyen részletességgel tudják követni, ha mindenhol kártyával fizet). Ebből arra következtetek, hogy ez az érvelés szimpla önbecsapás! ;)

    "Másfelől ma már annyi módon lekövethető vagy"

    És miből gondolod, hogy ha fenti eszköz esetén ez zavar és mint írtam, védekezem is ellene a kp.-vel, akkor a többi módozat ellen nem teszem meg ugyanezt? Megjegyzem, a legtöbb személyes adatot a kártyás fizetéssel és az okostelefonnal lehet megtudni valakiről! Ha ezt a kettőt kiiktatod amennyire csak tudod, 90%-al csökkented a megfigyelhetőséget. Mindkettő könnyen megvalósítható (még).

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Reggie0

    félisten

    válasz <Adamsky> #53 üzenetére

    Tehat ha megszunik a szolasszabadsag az sem zavar, mert nincs mondanivalod?

Új hozzászólás Aktív témák